----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nowe badania wskazują, że liczba zgonów związanych z chorobą Alzheimera niepokojąco rośnie.

Opublikowane w poniedziałek badanie wykazało, że od 2000 roku liczba zgonów związanych z chorobą Alzheimera wzrosła ponad dwukrotnie, i oczekuje się, że tendencja wzrostu utrzyma się w przyszłości.

Według Centrum kontroli i prewencji chorób, Alzheimer jest szóstą z głównych przyczyn zgonów w USA. W raporcie napisano, że podczas gdy inne czynniki, takie jak np. choroby serca, uległy ograniczeniu, liczba zgonów z powodu Alzheimera prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ choroba jest obecnie jedyną z 10 najczęstszych przyczyn śmierci, której nie można zapobiec, wyleczyć ani nawet spowolnić.

Raport stowarzyszenia Alzheimer’s Association z siedzibą w Chicago, szacuje, że około 5.5 miliona Amerykanów w wieku 65 lat i starszych, żyje z tą chorobą, z czego 220,000 w samym Illinois. Zgony związane z chorobą Alzheimera wzrosły w skali kraju o 123 procent w latach 2000-2015. Do roku 2025 organizacja spodziewa się dalszego 18-procentowego wzrostu w Illinois i prawe o 29 procent w skali kraju.

Rosnąca ilość przypadków tej choroby ma również duży wpływ na gospodarkę. Badanie wykazało, że średni przewidywany koszt opieki zdrowotnej i długoterminowej dla osoby z chorobą Alzheimera może wynosić od $360,000 do $424,000.

Monitor