----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

11 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Płatności z tytułu ulgi podatkowej na dzieci pomagały walczyć z głodem i ubóstwem wśród dzieci w całej Ameryce. W ciągu kilku miesięcy od ich zakończenia istnieją dowody na to, że rodziny, które najbardziej potrzebowały pieniędzy, ponownie wpadły w tarapaty finansowe.

Zakończenie comiesięcznych płatności miało katastrofalnie szybki wpływ na wiele społeczności – wynika z oceny przeprowadzonej przez Columbia Center. Szacuje się, że około 3.7 miliona dzieci zostało uchronionych przed ubóstwem w grudniu, kiedy wypłacono ostatnią ulgę podatkową na dzieci. W styczniu, pierwszym miesiącu bez depozytów, 3.7 mln dzieci popadło w biedę.

Jednym z najważniejszych zalet programu było bezpieczeństwo żywnościowe. Według analizy danych Biura Spisu Ludności, po pierwszej wypłacie liczba dorosłych zgłaszających, że ich gospodarstwo domowe nie ma co jeść, spadła z 10.7 mln do 7.4 mln.

A utrata miesięcznych płatności zderzyła się ze wzrostem cen mieszkań, żywności i gazu.

AJ Wilbur zarządza ośmioma lokalami na wynajem w małym miasteczku i powiedział, że w ciągu sześciu miesięcy, kiedy ulgi podatkowe były wypłacane, nikt nie spóźniał się z czynszem ani opłatami za usługi komunalne. Ale miesiąc po wygaśnięciu programu wiele osób zostało w tyle. Dodał, że jego najemcy muszą teraz wybierać rachunki, które zapłacą, a ponieważ trudno jest znaleźć przystępne cenowo mieszkania w tej okolicy, często przedkładają czynsz nad media, takie jak prąd czy woda.

Elizabeth Ananat jest ekonomistką w Barnard College, która śledzi skutki rozszerzonej ulgi podatkowej na dzieci od czasu, gdy pierwsza płatność została wypłacona w lipcu. Jedną z rzeczy, na których się skupiła, było przekonanie, że płatności przekonają ludzi do odejścia z pracy.

„Przeciągaliśmy i wyciągaliśmy dane we wszystkie strony, próbując sprawdzić, czy moglibyśmy znaleźć rodziców, którzy odeszli z siły roboczej, ponieważ teraz mają te pieniądze” – powiedziała. „I po prostu nie widzieliśmy na to żadnych dowodów”.

Biorąc pod uwagę, że opieka nad dziećmi była jednym z najczęstszych sposobów, w jakie rodziny wydawały te pieniądze, utrata ulg podatkowych na dzieci może w rzeczywistości kosztować ludzi ich pracę.

Ananat powiedział, że istnieje również kluczowa różnica między rozłożeniem płatności co miesiąc a jedną ryczałtową kwotą w czasie podatkowym: rodziny o niskich dochodach nie zawsze mają taką samą ilość pieniędzy przychodzących co miesiąc.

Posiadanie źródła dochodu, na którym można polegać, może mieć duże znaczenie, szczególnie w przypadku nagłej sytuacji, utraty pracy lub nawet niestabilnego harmonogramu. Rodziny bez oszczędności mogą być zmuszone do skorzystania z kart kredytowych lub pożyczek albo całkowicie pominąć płatności, borykają się z odsetkami i zaległymi opłatami.

To jest rodzaj wysokiego kosztu bycia biednym” – powiedział Ananat. „Pozyskiwanie pieniędzy w czasie podatkowym jest pomocne, ale trudno jest to rozplanować na cały rok, kiedy nie wiesz, co się wydarzy i nie możesz przewidzieć, kiedy będziesz mieć kłopoty”.

Ma nadzieję, że program powróci, z kombinacją miesięcznych płatności wraz z ryczałtem w czasie podatkowym, ponieważ wiele rodzin o niskich dochodach w końcu otrzymało więcej pieniędzy w zeszłym roku.

Termin rozliczenia podatków upływa 18 kwietnia, więc wiele rodzin nadal otrzyma pozostałą część ulgi podatkowej na dzieci w ramach rocznego zwrotu. Niektóre miasta mają lub zamierzają wprowadzić własne wersje gwarantowanego dochodu, a prezydent Biden w swoim orędziu o stanie państwa wezwał również do przywrócenia oryginalnych płatności. Na razie nie ma jednak żadnych oznak powrotu tego programu.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----