Unia bliżej polonijnych klientów
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W miejscowości Glendale Heights na zachodnich przedmieściach chicagowskiej metropolii otwarty został kolejny, piąty już oddział Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.

W minioną sobotę na uroczystości otwarcia obecni byli członkowie władz krajowych tej polonijnej instytucji finansowej na czele z wiceprzewodniczącą Rady Dyrektorów Małgorzatą Czajkowską oraz dyrektorem wykonawczym Bogdanem Chmielewskim. „Oddajemy oddział spełniający najwyższe standardy i wykonany w nowoczesnym stylu” – powiedziała podczas ceremonii przecięcia wstęgi wiceprzewodnicząca Małgorzata Czajkowska. Dyrektor Bogdan Chmielewski przypomniał, że P-SFUK działa w Stanach Zjednoczonych od 42 lat odnosząc liczne sukcesy finansowe. Zarządza 18 oddziałami na terenie trzech stanów. Posiada blisko 2 miliardy aktywów i ponad 93 tysiące rodzin członkowskich. Osób, które korzystają z usług Unii jest ponad 130 tysięcy. Od ośmiu lat w historii firmy ważną rolę odgrywają polonijni klienci z Illinois. „Obecne cztery oddziały w Chicago funkcjonują bardzo dobrze. Mamy już ponad 20 tysięcy członków. Co ważne, mamy 160 milionów powierzonych nam depozytów, a co jeszcze ważniejsze 220 milionów dolarów udzielonych pożyczek” – powiedział dyrektor Chmielewski.

Z okazji otwarcia list gratulacyjny w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy nadesłał Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w kancelarii głowy państwa. Obecny na otwarciu konsul generalny Piotr Janicki przyznał, że sam od ośmiu lat korzysta z usług finansowych tej korporacji i jest bardzo zadowolony z poziomu świadczonych usług i szerokiej gamy oferowanych produktów finansowych. Życzenia i gratulacje napłynęły od rewident stanowej Susany Mendozy, Michaela Fryzlera oraz gospodarzy miasteczka na czele z burmistrz Lindą Jackson. Duszpasterskiego błogosławieństwa udzielił proboszcz pobliskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard, ks. Mirosław Stępień. Uroczystość uświetniły siostry Stefańskie, które między innymi śpiewały hymny narodowe. Na zakończenie odbyło się losowanie koszy z upominkami i poczęstunek.

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: