----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Krystyna Bańkowska z Schiller Park została laureatką tegorocznej edycji konkursu piękności Miss Polonia Illinois 2018, który 23 września odbył się w sali bankietowej European Crystal w Arlington Heights. Takiego samego wyboru jak jury dokonali również widzowie uczestniczący w gali zorganizowanej po raz drugi w historii konkursu przez firmę Event Promotions USA.

Tytuł pierwszej wicemiss zdobyła Joanna Antonik, a drugą wicemiss wybrano Michalinę Karpisiak, która została również wyróżniona tytułem Miss Foto. Wśród internautów największe uznanie zyskała Olivia Celiński. W wyborach uczestniczyły w kolejności numerów startowych od pierwszego do dwunastego: Klaudia Świadek, Agnieszka Piska, Michalina Karpisiak, Klaudia Drath, Jessica Krański, Olivia Celiński, Natalia Jakubowska, Monika Biernat, Karolina Mazurek, Joanna Antonik, Aleksandra Kramarz i Krystyna Bańkowska.

Uczestniczki pięciokrotnie pojawiły się na wybiegu. Do ogólnej prezentacji wyszły w strojach sportowych, aby po kilkunastu minutach pojawić się na prezentacji indywidualnej w dowolnych kreacjach. Widzowie mieli również okazję podziwiać urodę dziewcząt w sukienkach ślubnych, strojach kąpielowych i wieczorowych. Finałem pokazu była seria pytań dotyczących przyszłości kandydatek w przypadku wygranej, różnych sfer życia polonijnego, historii i ogólnego postrzegania świata. Pytanie zadawał sędzia wylosowany przez daną uczestniczkę po wyjściu na wybieg. Punktacja, jaką dziewczęta uzyskały u poszczególnych członków jury po kolejnych prezentacjach, złożyła się na końcową ocenę. Komisji pracującej w siedmioosobowym składzie przewodniczyła Eva Halina Rich, modelka, aktorka, jedna z bohaterek serialu „Żony Hollywood”, która w konkursie Miss Polonia przeprowadzonym w Polsce w 1985 roku zdobyła tytuł „Miss Foto”. Ceremonię koronacji poprowadziła ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu Karolina Jaśko, która w tym roku została wybrana Miss Illinois. Laureatka piątkowego konkursu i pierwsza wicemiss będą reprezentować Polonię chicagowską w nowojorskiej gali wyborów najpiękniejszej Polki w USA. Laureatki otrzymały nagrody ufundowane przez liczną grupę sponsorów.

„Powiem szczerze, że musieliśmy się trochę zastanawiać, bo dziewczyny były super. Jedna miała takie atuty, druga inne, a kolejna jeszcze inne. Złożyć to wszystko razem było ciężko. Patrzyłam i ciężko było zdecydować. Po jednym wyjściu ta odpadła, po drugim kolejna, po następnym wyjściu myślałam, że ta jest moja pierwsza, a jednak nie, i to na końcu jakoś wyklarowało się” – podsumowała konkurs przewodnicząca jury Eva Halina Rich.

Laureatki były wzruszone i mile zaskoczone werdyktem jury. „Przyszłam do konkursu, bo chciałam wygrać, ale nie spodziewałam się, że mi się uda. Bardzo się cieszę z tego tytułu” – powiedziała po koronacji Krystyna Bańkowska.

„Jest super, bo wygrała dziewczyna mojego brata, może przyszła żona, a więc tym bardziej jestem zadowolony. Oczywiście wszystkie dziewczyny ładnie się prezentowały na wybiegu, fajnie odpowiadały na pytania, miały swoje walory, ale jury tak zdecydowało. Super gala, fajnie było tutaj być” – powiedział bokser Andrzej Fonfara.

Przygotowania do piątkowego konkursu trwały parę miesięcy. Prowadzone były castingi. Wyłoniona w ten sposób grupa kandydatek była promowana w radiu i telewizji Waltera Kotaby oraz w Internecie. „To jest druga edycja wyborów Miss Polonia” organizowanych przez Event Promotions USA”. Jak widać zakończyły się sukcesem. Nasza ubiegłoroczna laureatka Karolina Jaśko została Miss Illinois. Mam nadzieję na dalsze sukcesy” – powiedziała organizatorka gali Sylwia Goliszek.

Prowadzony przez Elżbietę Sawczuk i Mariusza Infuleckiego z TV Polvision i Radia 1030 AM konkurs miał kilka akcentów artystycznych. Swoje zdolności wokalne zaprezentowały wokalistki młodego pokolenia Natalia Ptaszek i Natalia Kawalec, która z ekspresją zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Dwukrotnie na scenie pojawił się Jacek Adamski. Gwiazdą wieczoru była KAEYRA (Karolina Baran), która zaśpiewała kilka utworów z swojego albumu „Fountains of Gold”. Publiczność miała również okazję oklaskiwać tancerzy z „Interclub Academy of Dance”.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP