Zabawa walentynkowa w szkole im. Króla Kazimierza Wielkiego
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W drugą sobotę lutego na imprezie walentynkowej jubileusz pięciolecia istnienia celebrowali nauczyciele i rodzice szkoły im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Przybyłych powitała dyrektor placówki Izabela Przybyła, która przypomniała historię szkoły.

„Ponieważ w tym roku obchodzimy pięciolecie szkoły, nasze Walentynki mają charakter jubileuszowego bankietu. Rozpoczynaliśmy pięć lat temu od 48 dzieci. W tym roku do naszej szkoły uczęszcza czterystu uczniów. Nasza szkoła rozwija się bardzo dynamicznie. Jest ogromne zainteresowanie nauką w naszej placówce. Od następnego roku obok nauki w piątki i soboty będziemy mieć również zajęcia we wtorki. Na potrzeby szkoły wynajmujemy cały budynek szkoły Christian Hills przy ulicy 159 Str. w Orland Hills” – powiedziała pani dyrektor.

W zabawie uczestniczyła wiceprezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie Elżbieta Berkowicz. „Jako wiceprezes klubu współpracuję z wieloma szkołami polonijnymi. Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego jest jedną z nich. Jako nauczyciel od początku kibicuję tej szkole, że tak pięknie się rozwija. Mam nadzieję, że nasza dotychczasowa współpraca będzie dalej się pięknie rozwijała i układała (…).
W Klubie Nauczycieli Polskich i Polonijnych prowadzimy nowy projekt „Nigdy więcej wojny”, który wymyślił senator Robert Gaweł. Mamy za zadanie odszukiwać ludzi, którzy pamiętają pierwszy dzień wybuchu drugiej wojny światowej. Naocznych świadków tamtych tragicznych wydarzeń jest coraz mniej, ale jeszcze są. Spisać i nagrać z nimi wywiady, które będą wydane w formie publikacji. Mamy nawiązaną współpracę z Polonią w Brazylii, w Chinach i wieloma innymi miejscami na świecie. Mam nadzieję, że również w środowisku Polonii chicagowskiej dotrzemy do wielu ciekawych osób. Szkoły są tą platformą, która to zadanie ułatwia”.

W części artystycznej wieczoru wystąpiły dzieci i młodzież ze szkoły tańca Marii Gliwy „Słoneczka 5”. Odbyła się loteria fantowa oraz inne konkursy.