----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Zmarł drugi z kierowców tragicznego wypadku, do którego doszło na autostradzie I-80 w pobliżu miejscowości Joliet.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż przed wschodem słońca, kiedy jedna z ciężarówek firmy FedEx stała na poboczu w wyniku awarii, a przy niej zatrzymała się tej samej firmy z zamiarem udzielenia kierowcy pomocy. W tym momencie nadjeżdżająca ciężarówka firmy West Side Transport uderzyła w oba zaparkowane pojazdy. W wyniku uderzenia doszło do potężnej eksplozji i pożaru.

50-letnia Sami S. Guzick, która pracowała dla firmy FedEx, zginęła na miejscu wypadku, drugi z kierowców, 49-letni Jugoslav Djordjevic, zmarł w środę w szpitalu, w wyniku odniesionych obrażeń i poparzeń.

Kierowca ciężarówki West Side doznał także poważnych poparzeń i został przewieziony do St. Joseph Hospital, a stamtąd helikopterem przetransportowany do Loyola University Medical Center w Maywood.

48-letni Douglass Nortfleet, jedyna osoba, która ocalała z katastrofy, usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, jazdy z nadmierną prędkością i niewłaściwego użycia pasa ruchu, a także brak redukcji prędkości podczas awarii na poboczu, aby uniknąć kolizji.

Mężczyzna miał już na koncie wcześniejsze wypadki. 

Monitor