Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Trzech mężczyzn w wieku około 20 lat zostało postrzelonych w czwartek po południu, podczas wymiany ognia związanej z działalnością gangów, do której doszło w Evanston, w pobliżu granicy z Chicago.

Oficerowie przybyli na miejsce po otrzymaniu wielu telefonów pod numer 911, w których informowano o strzałach oddanych w rejonie Custer Avenue i Howard Street około 3 po południu.

Na miejscu policja znalazła samochód rozbity na słupie. Według policyjnych ustaleń samochód SUV kierował się na południe po ulicy Custer, kiedy strzelec w srebrnym samochodzie otworzył w jego stronę ogień, raniąc trzech znajdujących się w środku mężczyzn i powodując rozbicie się pojazdu około 300 stóp dalej na North Damen.

Najciężej ranny doznał wielu ran postrzałowych w górną część ciała, plecy i brzuch. Pozostali zostali trafieni w tułów i kończyny. Wszyscy ranni trafili do szpitala Presence St. Francis w Evanston.

Srebrny samochód uciekł z miejsca zdarzenia na zachód i nikogo jeszcze nie aresztowano. Na miejscu znaleziono łuski po nabojach wystrzelonych z karabinu. Obszar, na którym doszło do zdarzenia, to połączenie dzielnicy biznesowej i mieszkalnej. „Dużo osób porusza się pieszo w tym rejonie” – poinformował dowódca policji w Evanston, Ryan Glew.

Choć strzelanina w miejscu publicznych jest zawsze niepokojąca – komendant powiedział, że nie istnieje zagrożenie dla społeczeństwa. Policja nadal przesłuchuje świadków ataku, który nie był przypadkowy.

„To był ukierunkowany atak” – powiedział Glew.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location