4 osoby oskarżone o kradzież pieniędzy z bankomatu
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Cztery osoby usłyszały zarzuty w związku ze zbrojnym napadem, do którego doszło na początku tego tygodnia w miejscowości Riverside, na zachodnich przedmieściach.

26-letni Terance A. Edwards z Country Club Hills i 17-latek z Homewood zostali oskarżeni o napaść z bronią w ręce – wynika z informacji policji z Riverside. Dwóch kolejnych, 18-latek z Matteson i 19-latek z Flossmor, zostali przejęci przez FBI i stoją w obliczu zarzutów federalnych.

W poniedziałek, około godz. 9:30 wieczorem policjanci odpowiedzieli na zgłoszenie dotyczące napadu na bankomat przed oddziałem Bank of America przy 3300 S. Harlem Ave. Jeden z pracowników naprawiał ATM, kiedy podeszła do niego grupa napastników i zapytała: „Czy te pieniądze są warte więcej niż twoje życie?”.

Mężczyzna odpowiedział, że nie i słuchając poleceń napastników, położył się na ziemi. Złodzieje zrabowali 8 tysięcy dolarów, a następnie uciekli samochodem, który został zauważony przez policjantów w Riverside. Podczas pościgu przestępcy strzelali w stronę radiowozu, zanim ich samochód nie rozbił się na drzewie.

W czasie wypadku z samochodu wyleciały pieniądze. Sześć osób zostało aresztowanych i trafiło do lokalnych szpitali z obrażeniami niezagrażającymi życiu. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli kilka sztuk broni, amunicję i łuski po pociskach. Policjantom udało się odzyskać 7,740 dolarów, a pozostała gotówka wyleciała przez okno uciekającego pojazdu.

Biuro prokuratora powiatu Cook nie postawiło zarzutów dwóch zaangażowanym w ten incydent osobom: 18-letniej dziewczynie z Chicago Heights oraz 18-latkowi z Homewood. W marcu kobieta została zgłoszona jako zaginiona osoba w Kalifornii. Policja z Riverside skontaktowała się z władzami stanu w sprawie ich osób zaginionych.

Szef policji z Riverside opisał śledztwo jako wyjątkowo obciążające dla podatników, mówiąc „W którymś momencie tego trzydniowego dochodzenia każdy oficer policji z Riverside pracował nad jakimś aspektem tej sprawy, pomagając w śledztwie, pilnując aresztowanych, zbierając dowody, poszukując nagrań z kamer monitoringu, itd. (…)”.

Pochwalił także swoich funkcjonariuszy za ich działania po wypadku, w tym gaszenie ognia i wyciąganie dwóch osób uwięzionych w środku pojazdu.

Funkcjonariusze biorący udział w pościgu nie odpowiedzieli ogniem podczas tego incydentu.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: