Azjaci skarżą się na rasizm i nękanie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Od czasu rozprzestrzenienia się koronawirusa na terenie Stanów Zjednoczonych, nastąpił gwałtowny wzrost rasistowskich zachowań w stosunku do Amerykanów pochodzenia azjatyckiego. Przywódcy azjatycko-amerykańskich społeczności otrzymują informacje o kolejnych incydentach, zwracając się do liderów politycznych, aby zajęli się tym problemem.

Amerykanie pochodzenia azjatyckiego zgłaszają pobicia i obelgi słowne, z któymi coraz częściej się spotykają oraz przypadki niszczenie ich własności - jako rezultaty światowej pandemii COVID-19.

Mabel Menard, prezes OCA of Greater Chicago, twierdzi, że Azjaci w tym kraju już wcześniej byli ofiarami rasistowskich uwag, jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa. Obecna sytuacja dolewa oliwy do ognia, dając ludziom więcej powodów do wyrażenia swoich frustracji.

Rep. stanu, Therea Mah, otrzymała podobne raporty. "Nie sądzę, aby prezydent pomógł w tej sytuacji, nazywając go chińskim wirusem" - powiedziała.

Organizacje takie jak OCA, Asian Pacific Advocates wraz z dziesiątkami innych krajowych grup broniących praw człowieka, w tym NAACP i Anti-Defamation League, wysłały list do prezydenta Donalda Trumpa oraz innych wybieralnych polityków, wzywając ich do publicznego potępienia wzrostu liczby rasistowskich ataków na osoby pochodzenia azjatyckiego.

Menard, która jest także psychologiem klinicznym, powiedziała, że obawia się, iż tego typu incydenty mogą wymknąć się spod kontroli.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: