Bezpieczne zakupy
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Lekarz z Michigan przygotował nagranie wideo, na którym dzieli się przydatnymi wskazówkami dotyczącymi prawidłowej dezynfekcji artykułów spożywczych w świetle globalnej pandemii koronawirusa.

Doktor Jeffrey VanWingen, lekarz medycyny rodzinnej z Grand Rapids, opublikował swoje nagranie w serwisie YouTube, aby korzystając ze swojego medycznego doświadczenia, uświadomić innych, jak bezpiecznie obchodzić się z produktami spożywczymi przynoszonymi do domu i jak zminimalizować ryzyko związane z wychodzeniem do sklepów.

"Gdy jesteś w sklepie, nie chodzi tylko o wytarcie uchwytu wózka dezynfekującymi chusteczkami" - powiedział VanWingen. "Musimy robić więcej, kiedy idziemy do supermarketu".

Do jego najważniejszych wskazówek należy minimalizowanie czasu spędzonego w sklepie poprzez planowanie z wyprzedzeniem, robienie zakupów na okres kolejnych dwóch tygodni i dotykanie wyłącznie przedmiotów, które zabierzemy ze sobą do domu.

"Weź to, czego potrzebujesz i wyjdź, nie włócz się pomiędzy półkami" - powiedział. "Nie czytaj etykiet, nie bierz czegoś, aby to potem odłożyć - musisz zobowiązać się do zakupu tej rzeczy".

Po powrocie do domu VanWingen zaleca trzymanie produktów spożywczych poza domem, niezależnie od tego, czy będzie to garaż, ganek czy samochód, przez okres trzech dni, ponieważ - jak przypomina - koronawirus może żyć w powietrzu przez trzy godziny, ale na plastikowych i metalowych powierzchniach przez okres trzech dni.

Jeśli nie możesz tyle czekać, należy odpowiednio zdezynfekować produkty.

"Wyobraź sobie, że na artykułach spożywczych, opakowaniach i torbach znajduje się brokat" - powiedział VanWingen, opisując swoje chirurgiczne podejście do tematu dezynfekcji artykułów spożywczych. "Naszym celem jest to, aby ani trochę brokatu nie pozostało w naszym domu pod koniec procesu dezynfekcji, na naszych rękach i, co najważniejsze, na naszej twarzy".

Lekarz zwrócił uwagę, że samo jedzenie nie powinno stanowić zagrożenia w kwestii przenoszenia koronawirusa.

"Z tego, co wiemy, jedzenie nie przekaże nam koronawirusa. Musimy się martwić o opakowania".

VanWingen zaleca pozbywanie się opakowań jeśli to tylko możliwe, odpowiednie przygotowanie stołu do dezynfekcji produktów, dokładne mycie owoców w wodzie z mydłem i kilka innych istotnych informacji np. w kwestii jedzenia na wynos.

Cale na granie można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=sjDuwc9KBps&app=desktop

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: