„Carjacking” nie tylko w Chicago
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dwa uprowadzenia samochodów, w tym z bronią w ręku, w tym tygodniu postawiły policję na przedmieściach Chicago w stan gotowości.

Ostatni incydent miał miejsce we wtorek. Policja wciąż szuka pięciu sprawców. Wszystko rozpoczęło się od uprowadzeniem samochodu w Elmhurst na zachodnich przedmieściach.

Następnie sprawcy dokonali kradzieży w sklepie Nordstrom w centrum handlowym w Old Orchard Mall w Skokie, na północnych przedmieściach.

Policja o kradzieży została powiadomiona przed godziną 1.00. po południu. Świadkowie widzieli pięciu mężczyzn, którzy wybiegli ze sklepu z torebkami.

Sprawcy próbowali zbiec Audi skradzionym w Elmurst, ale wjechali w inny pojazd na zachodniej stronie centrum handlowego.

Porzucili Audi i jeden z nich pobiegł na parking szkoły średniej Niles North High School. Tam grożąc bronią 13-letniej uczennicy i jej matce, uprowadził ich SUV.

"Podszedł do mojej mamy i zaczął wyciągać ją z samochodu, mówiąc jej, żeby wysiadła i zostawiła wszystko, wskazując pistolet na jej głowę" - relacjonowała dziewczyna w rozmowie udzielonej telewizji ABC7 Chicago.

"Krzyczałam na tego faceta, żeby jej nie skrzywdził" - powiedziała. "Czy on ją zabije? Czy on mnie zabije?".

Sprawca, opisywany przez kobiety jako czarnoskóry mężczyzna o wzroście 6 stóp, podjechał Jeepem po wspólników i uciekli południowymi pasami autostrady nr 94.

Policja odnalazła porzucony i podpalony samochód na parkingu przy Cicero Avenue i Peterson Avenue w Chicago. Sprawcy w środę byli ciągle na wolności.

Policja ze Skokie prowadzi śledztwo w tej sprawie i prosi o przekazywanie wszelkich informacji pod numer 847-982-5900.

W tym tygodniu tzw. carjacking miał miejsce w Matteson na południowych przedmieściach. Policja wciąż szuka dwóch nastoletnich podejrzanych w związku z uprowadzeniem samochodu w poniedziałek rano.

Ofiara, 22-letnia matka, powiedziała, jeden z trzech nastolatków dostał się na tylne siedzenie, a drugi otworzył drzwi od strony kierowcy i zagroził jej bronią. Sprawcy zabrali jej samochód, portfel i telefon.

Udali się na szybką 18-milową przejażdżkę, która przy policyjnym pościgu, zakończyła się wypadkiem w rejonie 153rd Street i Hilltop Drive w Orland Park.

Udostępnij swoim znajomym: