Coraz mniej miejsca w samolotach
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kongres zamierza wyjśc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i podjąć działania w związku z coraz bardziej kurczącymi się fotelami w samolotach i mniejszą przestrzenią na nogi.

Federalna Administracja Lotnictwa będzie musiała ustanowić nowe minimalne wymagana dotyczące miejsca w samolotach zgodnie z przepisami, które zostaną przedstawione w Izbie Reprezentantów w tym tygodniu, co prawdopodobnie uchroni pasażerów od coraz mocniej kurczącej się przestrzeni w samolotach.

Regulacje szerokości siedzeń i miejsca na nogi są częścią przedłużenia o kolejne pięć lat federalnych programów lotniczych, ogłoszonych w sobotę przez republikańskich i demokratycznych przywódców komisji, które w Izbie Reprezentantów i Senacie nadzorują transport lotniczy w kraju.

Kongres ma czas do 30 września, aby utrzymać w mocy programy FAA. Senat również będzie musiał przyjąć projekt ustawy w tym tygodniu, lub obie izby będą musiały przegłosować krótkoterminowe przedłużenie.

Demokratyczny senator Bill Nelson z Florydy powiedział, że ustawodawcy z obu izb zgodzili się, że nadszedł czas, aby podjąć działania w sprawę „kurczących się miejsc”.

W lipcu FAA odrzuciła pomysł ustanowienia minimalnych standardów dla siedzeń w samolotach i przestrzeni na nogi, jako jednego ze środków bezpieczeństwa. Ale Kongres wydaje się zdeterminowany, aby wymagać tego od FAA.

Przestrzeń pomiędzy rzędami – mierzone od punktu na jednym z siedzeń do tego samego punktu na siedzeniu w kolejnym rzędzie – kurczyła się od wielu lat, gdy linie lotnicze starały się wcisnąć jak największą ilość miejsc do swoich samolotów. To było kiedyś 34 lub 35 cali, a teraz mniej niż 30 cali w niektórych samolotach.

Ustawodawcy zawarli także kilka przepisów, aby rozwiać obawy dotyczące zwiększonego poziomu hałasu na lotniskach, spowodowanego nowymi trasami lotów. Ustawa wymagałaby od FAA zbadania potencjalnego wpływu hałasu lotniczego na zdrowie, oraz możliwości zmiany obowiązujących procedur lotniczych.

Ustawa nakazywałaby także stewardessom i stewardom uzyskanie co najmniej 10 godzin odpoczynku między zmianami pracy i od linii lotniczych lepszej komunikacji z klientami podczas masowych odwołań lotów.

Senator John Thune, przewodniczący senackiej Komisji ds. Handlu, Nauki i Transportu, powiedział, iż oczekuje, że Izba i Senat szybko dojdą do porozumienia, aby wysłać projekt ustawy na biurko prezydenta.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: