Coraz więcej głosów za wprowadzeniem podatku emerytalnego
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W obliczu ponurej przyszłości finansowej Illinois, coraz więcej organizacji opowiada się za wprowadzeniem podatku od dochodów emerytalnych.

Marie Dillon, dyrektor ds. polityki w Better Government Association powiedziała, że bałagan w stanie Illinois spowodowany jest głównie zadłużeniem emerytalnym, za które odpowiedzialne są osoby, ktore przeszły na emerytury i nie płacą już podatków od swoich dochodów. 

„Illinois nie nakłada podatków na twoją emeryturę, nie opodatkowuje twojego 401(k) ani Social Security, a stan jest spłukany” – powiedziała. „Pokolenie, które zbliża się do wieku, kiedy nie będzie już płacić podatków dochodowych, jest odpowiedzialne za dług emerytalny, który pozostawi kolejnemu pokoleniu”.

Illinois jest jednym ze stanów, w których podatek dochodowy wyklucza dochody emerytalne.

Better Government Association dołącza do Civic Federation, Civic Committee of the Commercial Club of Chicago the Center of Tax and Budget Accountability i innych organizacji, domagając się wprowadzenia podatku od dochodów emerytalnych.

Dillon powiedziała, że uchwalenie przepisów dotyczących opodatkowania emerytur byłoby trudne, ponieważ bezpośrednio wpłynęłoby na osoby, które najczęściej biorą udział w sondażach.

„Głosują seniorzy, a politycy to wiedzą” – powiedziała, wskazując na ankiety, które wykazują, że podatki dochodowe od emerytur są bardzo niepopularne, ale opnie zmieniają się, gdy proponowany podatek jest ograniczony do najzamożniejszych.

Przeciwnicy twierdzą, że emeryci należą do największej grupy konsumentów w kraju. Wielu żyje według ustalonych budżetów i już teraz ponosi wysokie obciążenia podatkowe.

„Illinois ma najwyższe podatki od nieruchomości w całym kraju, podatek od sprzedaży w wielu społecznościach zbliża się do 10 procent” – powiedział Ryan Gruenenfelder, dyrektor w AARP Illinois, w odpowiedzi na wezwanie Civic Federation do wprowadzenia podatku dochodowego od emerytur. „Powiadomiliśmy naszych członków, a wielu z nich odpowiedziało mówiąc, że jeśli się tak stanie, to opuszczą stan Illinois”.

Żaden stanowy polityk nie był na tyle odważny, aby zaproponować ustawodawstwo w celu opodatkowania dochodów od emerytur, za to wielu złożyło ustawy, które zakazywałyby tej praktyki lub publicznie się temu sprzeciwiało.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: