Dłuższe kary więzienia dla polityków
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nowy projekt ustawy wydłużyłby kary więzienia dla ustawodawców skazanych za korupcję.

Stanowi ustawodawcy skazani za przestępstwa podczas sprawowania urzędu otrzymaliby dodatkowe pięć lat więzienia na podstawie nowej propozycji. Stanowy reprezentant, David McSweeney powiedział, że wydłużenie kary dla prawodawców ma na celu powstrzymanie korupcji.

„To ustawodawstwo jest proste. Jeśli jesteś legislatorem i popełnisz przestępstwo o charakterze kryminalnym jako urzędnik, dodamy pięć lat kary do twojego wyroku” – powiedział McSweeney. „Ostrzejsze kary dla ustawodawców popełniających przestępstwa pomogą powstrzymać korupcję. To prawo jest rodzajem reformy, której potrzebujemy, aby w końcu zmienić kulturę w Illinois”.

Propozycja ustawy przedstawiona w czwartek dotyczyłaby tylko stanowych ustawodawców, a nie urzędników konstytucyjnych, takich jak gubernatorzy czy prokuratorzy federalni. Dodaje ona „5 lat pozbawienia wolności do wyroku nałożonego na oskarżonego, który w chwili popełnienia przestępstwa był członkiem legislatury stanowej i który został skazany za przestępstwo związane lub wynikające z jego funkcji jako członka legislatury stanowej”.

McSweeney twierdzi, że jego ustawa jest odpowiedzią na niedawne aresztowanie republikanina Luisa Arroyo pod federalnym zarzutem dotyczącym korupcji.

Badania dotyczące skuteczności wyższych wyroków są zróżnicowane, po części dlatego, że trudno jest wymiernie zmierzyć faktyczny efekt odstraszający, jaki powinna mieć bardziej surowa kara w kwestii popełniania przestępstwa.

Monitor

 

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: