Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pomimo wszystkich oczywistych niebezpieczeństw, dzieci wciąż są pozostawiane w gorących samochodach, co niesie za sobą czasami śmiertelne konsekwencje.

Od 1998 roku ponad 800 dzieci zmarło po pozostawieniu ich w rozgrzanych samochodach. To rodzaj tragedii, która dotyka ludzi ze wszystkich środowisk, twierdzą eksperci, od lekarzy po prawników i zapracowane gospodynie domowe.

Wbrew panującej opinii, na zewnątrz wcale nie musi być tak gorąco, aby warunki stały się niebezpieczne.

W pośpiechu, aby zdążyć do pracy w marcu 2010 roku, Reggie McKinnon zapomniał, że jego córka Peyton śpi w samochodzie, aż nadszedł czas, aby wracać do domu. Na zewnątrz tego dnia były tylko 73 stopnie Fahrenheita.

„Ku swojemu przerażeniu zdałem sobie sprawę, że Peyton wciąż siedzi w foteliku samochodowym. I to była ostatnia rzecz, jaką pamiętam. Słyszałem, jak ktoś krzyczy. To byłem ja” – powiedział McKinnon.

W ubiegłym roku rekordowa liczba 52 dzieci straciła życie w rozgrzanych samochodach w Stanach Zjednoczonych. W kolejnej tragedii na początku tego tygodnia dwoje małych dzieci zmarło po tym, jak zostały w samochodzie w Nowym Jorku.

Również w ubiegłym tygodniu dwójka dzieci trafiła na izbę przyjęć w Lake Foerst, po tym, jak pozostawiono je w samochodzie. W tym przypadku dzieciom udało się przeżyć.

„Za każdym razem, gdy widzę taki przypadek, uderza mnie to bezpośrednio, ponieważ wracam do dnia, kiedy straciłem córkę” – powiedział McKinnon.

Temperatura na zewnątrz nie musi wynosić 90 stopni, aby samochód stał się niebezpieczny. Nawet gdy temperatury wynoszą ok. 75 stopni, nie trzeba długo czekać, aby w samochodzie zrobiło się 115 stopni.

Wraz z National Safety Council, kongreswoman Jan Schakowsky twierdzi, że nadszedł czas na podjęcie działań.

Schakowsky sponsoruje ustawodawstwo federalne, aby wyposażyć samochody w prosty system ostrzegania, który miałby przypominać kierowcom o sprawdzeniu tylnego siedzenia przed wyjście samochodu, co może uratować życie kolejnych dzieci.

„Otrzymujesz ostrzeżenie, gdy zostawiasz swoje klucze w samochodzie. Powinieneś otrzymać ostrzeżenie, gdy zostawisz dziecko w samochodzie” – powiedziała Schakowsky.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location