Gubernator zamknął szkoły
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prawie dwa miliony uczniów szkół publicznych i prywatnych w Illinois zostanie dotkniętych tą sytuacją. JB Pritzker zdecydował o podjęciu kolejnego kroku w walce z koronawirusem, nakazując zamknięcie szkół w całym stanie.

Decyzja, która została ogłoszona w piątek po południu, zapadła po kilku dniach twardego sprzeciwu w tej kwestii ze strony burmistrz Chicago, Lori Lightfoot w kwestii zamknięcia Chicago Public Schools, trzeciego co do wielkości dystryktu szkolnego w kraju, obsługującego ponad 350,000 uczniów.

Źródła informują, że szkoły będą zamknięte od wtorku. Nie wiadomo, jak długo utrzyma się ta sytuacja.

Gubernator zdecydował o zamknięciu szkół po tym, jak na podobne kroki zdecydowały się już inne miasta i stany, w tym Ohio, Maryland, Los Angeles, Filadelfia, Seattle, San Diego i San Francisco – które ogłosiły powszechne zamknięcie placówek edukacyjnych w tym tygodniu. Illinois jest ósmym stanem, który podjął takie kroki. Chicagowska Archidiecezja i co najmniej 90 innych dystryktów szkolnych w całym stanie odwołały zajęcia jeszcze przed ogłoszeniem decyzji gubernatora.

Oczekuje się, iż każdy dystrykt podejmie inne działania w tej sytuacji, niektóre odwołają całkowicie lekcje, inne przejdą w system nauki online. Przed ogłoszeniem decyzji Pritzkera, 75 dystryktów szkolnych powiadomiło Illinois Board of Education, że zamierzają wprowadzić e-learning, który umożliwia dzieciom naukę w domu przez internet.

Decyzja o zamknięciu szkół publicznych w Chicago jest bardzo trudna, nawet jeśli wydaje się to konieczne. Przed ogłoszeniem decyzji, burmistrz Lori Lightfoot i inni urzędnicy wyrażali obawy związane z zapewnieniem posiłków dzieciom i innych usług wsparcia rodzinom CPS, z których zdecydowana większość ma niskie dochody. Wiele dzieci polega na posiłkach, które otrzymują w szkole.

„Pozwólcie, że wyrażę się jasno, rozumiem powagę tej sytuacji i jej znaczenie dla każdej społeczności w naszym wspaniałym stanie” – powiedział Pritzker. „Żadna z decyzji, które musieliśmy podjąć w ciągu ostatniego tygodnia, nie była łatwa ani prosta”.

Szkoły pozostaną zamknięte co najmniej do 30 marca.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: