Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Hulu obniżyło cenę swojego najtańszego pakietu o dwa dolary - zaledwie tydzień po tym, jak jego konkurent, Netflix, zapowiedział podniesienie cen swoich usług.

Podstawowy plan oferowany przez Hulu, który obejmuje reklamy, będzie kosztować teraz 6 dolarów miesięcznie. Obniżka cen zacznie obowiązywać od 26 lutego - poinformowała firma w środę.

Cena planu na żądanie bez reklam, nie zmieni się i będzie to dalej 12 dolarów. Dostawca usług zapowiedział także podniesienie kosztu swojego pakietu telewizyjnego Live TV do 45 dolarów miesięcznie, co stanowi podwyżkę o 5 dolarów.

Informacja pojawiła się tydzień po decyzji Netflixa o podniesieniu cen w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie trzy pakiety oferowane przez Netflixa wzrosną o $1-2, co oznacza, że najbardziej podstawowa usługa będzie kosztować$9. W przeciwieństwie do Hulu, Netflix nie ma reklam w żadnym ze swoich planów, ani nie oferuje usług telewizji na żywo.

Firma Hulu przez ostatni rok koncentrowała się na rozwoju subskrypcji krajowych. Firma ogłosiła na początku tego roku, że dodała osiem milionów nowych subskrybentów w 2018 roku, osiągając ich łączną liczbę 25 milionów. W ubiegłym roku przychody z reklam zwiększyły się do prawie 1.5 miliarda dolarów.

Wzrost firmy w Stanach Zjednoczonych był w rzeczywistości większy niż ten osiągnięty przez Netflixa, który dodał około 5.7 milionów płatnych abonentów krajowych, jak wynika z najnowszego raportu o zarobkach.

Pomimo tego Hulu daleko jeszcze do Netflixa, który twierdzi, że posiada 58 milionów subskrybentów w Stanach Zjednoczonych. W przeciwieństwie do Hulu, Netflix oferuje globalny zasięg - a wraz z tym w sumie około 139 milionów subskrybentów.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: