----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Stanowe władze będą walczyć z przedawkowaniem leków i narkotyków. Wydawać by się mogło, że te pierwsze nawet przedawkowane nie powodują konsekwencji porównywalnych z narkotykami. Błąd.

Illinois otrzymało 36 milionów dolarów federalnego wsparcia na walkę z opioidami. Co to takiego? Przede wszystkim leki przeciwbólowe stosowane do leczenia długotrwałych i silnych bólów. Opioidy należą do grupy substancji działających na receptory opioidowe (receptory bólu).

„Fundusze będą zarządzane przez Departament Usług Społecznych i Departamentu Zdrowia Publicznego w celu zakończenia nadużywania opioidów w Illinois. Żaden mieszkaniec stanu Illinois nie jest przegrany. Jako przedstawiciel władz zapewniam – będziemy walczyć, dopóki nie zapewnimy wszystkim mieszkańcom naszego stanu lepszych warunków życia” – przekazał w przesłany oświadczeniu gubernator Pritzker. Polityk dodał, że wsparcie jest teraz szczególnie potrzebne, bo epidemia koronawirusa spowodowała, że w wyniku braku pracy i braku stałych dochodów ludzie coraz częściej sięgają po różnego rodzaju używki.

Pieniądze trafią przede wszystkim do szpitali i placówek odwykowych. Stanowi urzędnicy zapewniają, że te posłużą też do wykorzystania w ramach programów ukierunkowanych na zapobieganie i reagowanie na przedawkowanie nie tylko leków, ale też narkotyków – kokainy i amfetaminy.

Mieszkańcy Illinois uzależnieni od środków odurzających i ich rodziny mogą się w każdej chwili skontaktować z infolinią stanową pod numerem 1-833-2FINDHELP lub wysyłając SMS o treści „HELP” pod numer 833234.