----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Czy przerażające przepowiednie Nostradamusa mają szanse się spełnić? CDC oferuje wskazówki, jak przetrwać apokalipsę zombie. Tak na wszelki wypadek…

Nostradamus urodził się w XVI wieku. Był najbardziej znanym jasnowidzem w historii ludzkości. Sławę przyniosła mu książka „Les Prophéties”, w której zamieścił zbiór własnych przepowiedni. Wiele z jego przewidywań ilustruje późniejsze dojście do władzy Adolfa Hitlera i drugą wojnę światową. Większość przepowiedni opisuje katastrofy, takie jak plagi, trzęsienia ziemi, wojny, powodzie, inwazje, morderstwa czy bitwy… Czy powinniśmy niepokoić się tym, co nas czeka w najbliższej przyszłości?

Podobno Nostradamus przewidział, że w 2021 roku naukowiec stworzy broń biologiczną zamieniającą ludzi w żywe trupy. Portal whatnext.pl podaje, że kiedy już uporamy się z pandemią koronawirusa, przyjdzie nam zmierzyć się z... apokalipsą zombie.

Zdecydowana większość uczonych twierdzi jednak, że powiązania pomiędzy tetrastychami napisanymi przez Nostradamusa a historycznymi wydarzeniami następującymi później, są wynikiem nadinterpretacji i złego tłumaczenia, a nie nadprzyrodzonych zdolności. Jednak, aby pomóc uspokoić obawy, Centra Kontroli i Prewencji Chorób dzielą się wskazówkami, jak przygotować się na atak zombie.

„Zastanawiacie się, dlaczego temat zombie, apokalipsy i żywych trupów pojawia się na stronie CDC? Okazuje się, iż to, co zaczęło się jako żartobliwa kampania, mająca na celu zaangażowanie nowych odbiorców w komunikaty dotyczące gotowości, okazało się bardzo skuteczną platformą” – informuje CDC. „Będziemy nadal starać się docierać do szerokiego grona odbiorców i angażować ich w przygotowanie się na wszelkie możliwe zagrożenia”.

Według CDC najlepiej jest być przygotowanym na apokalipsę zombie tak, jak na każdą inną katastrofę.

„Są różne sytuacje awaryjne, na które możemy się przygotować. Weźmy na przykład apokalipsę zombie” – możemy przeczytać we wpisie na blogu CDC. „Możesz się teraz z tego śmiać, ale kiedy do tego dojdzie, będziesz szczęśliwy, że to czytałeś, i hej, może dowiesz się kilku ważnych rzeczy na temat tego, jak przygotować się na prawdziwy kryzys”.

63

Ze strony CDC wynika, iż pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest przygotowanie zestawu ratunkowego. Obejmuje on takie rzeczy, jak woda, jedzenie i inne zapasy, które pomogą przetrwać kilka pierwszych dni, zanim uda nam się zlokalizować obóz dla uchodźców wolny od zombie, lub w przypadku klęski żywiołowej zapewni czas, aby poszukać do schronu ewakuacyjnego lub poczekać na przywrócenie zasilania.

Poniżej znajduje się kilka najważniejszych elementów, które należy włączyć do zestawu:

- woda (1 galon na osobę dziennie)
- żywność (zaopatrz się w niepsujące się produkty, które jesz regularnie)
- leki (w tym te na receptę i kupowane bez)
- narzędzia i materiały (nóż uniwersalny, taśma klejąca, radio na baterie, itp.)
- produkty higieniczne (mydło, ręczniki, itd.)
- odzież i pościel (ubrania na zmianę dla każdego członka rodziny i koce)
- ważne dokumenty (między innymi kopie prawa jazdy, paszportu i aktu urodzenia)
- apteczka pierwszej pomocy (chociaż nie będzie pomocna w przypadku, gdy dopadnie cię zombie, możesz wykorzystać te środki do leczenia mniejszych ran i skaleczeń, do których może dojść podczas tornada czy huraganu).

Pełną listę można znaleźć na stronie CDC.

Po przygotowaniu zestawu ratunkowego, CDC zaleca rodzinom zebranie się w celu opracowania planu awaryjnego.

„Czy jesteś przygotowany na wypadek katastrofy? Obejmuje to ustalenie, dokąd byś się udał i do kogo zadzwonił na wypadek, gdyby zombie pojawiły się za twoimi drzwiami” – informuje CDC. „Możesz również wdrożyć ten plan wypadek powodzi, trzęsienia ziemi lub innego zagrożenia”.

72

CDC przypomina, że należy mieć świadomość rodzajów katastrof, do których może dojść w naszej okolicy. Oprócz apokalipsy zombie, może to obejmować powodzie, tornada lub trzęsienia ziemi.

Wybierz miejsce spotkania dla swojej rodziny na wypadek ataku zombie… lub gdyby twoje miasto zostało ewakuowane z powodu huraganu. Wybierz jedno miejsce poza domem na nagłe sytuacje awaryjne i jedno miejsce poza swoją okolicą, na wypadek gdyby nie można było od razu wrócić do domu.

Sprawdź swoje kontakty alarmowe. Przygotuj listę lokalnych kontaktów, takich jak policja, straż pożarna czy lokalny zespół reagowania na zombie. Wybierz również osobę kontaktową spoza stanu, do której możesz zadzwonić w nagłych wypadkach, aby powiadomić resztę rodziny, że wszystko jest w porządku.

Zaplanuj trasę ewakuacji. Kiedy zombie są głodne, nie zatrzymają się, dopóki nie zdobędą jedzenia, co oznacza, że musisz szybko wyjechać z miasta. Zaplanuj z wyprzedzeniem, dokąd się udasz i opracuj różne trasy, aby mięsożercy nie mieli z tobą szans. Jest to również pomocne, gdy zdarzają się klęski żywiołowe i musisz szybko szukać schronienia.

71

Według przedstawicieli CDC, jeśli zombie kiedykolwiek zaczęłyby wędrować po ulicach, agencja przeprowadziłaby dochodzenie podobne do dochodzenia w przypadku każdej innej epidemii choroby. CDC zapewni pomoc techniczną miastom, stanom lub partnerom międzynarodowym zajmującym się inwazją zombie. Pomoc ta może obejmować konsultacje, testy, analizy laboratoryjne, zarządzanie i opiekę nad pacjentami, śledzenie kontaktów i kontrolę zakażeń (w tym izolację i kwarantannę).

„Badanie tego scenariusza prawdopodobnie miałoby na celu osiągnięcie kilku celów: określenie przyczyny choroby, źródła infekcji / wirusa / toksyny, zrozumienie, w jaki sposób jest przenoszona i jak łatwo się rozprzestrzenia, jak przerwać cykl przenoszenia, a tym samym zapobiegać dalszym przypadkom i jak najlepiej leczyć pacjentów” - informuje CDC. „Naukowcy nie tylko pracowaliby nad zidentyfikowaniem przyczyny i lekarstwem na epidemię zombie, ale CDC i inne agencje federalne wysłałyby zespoły medyczne i ratowników, aby pomogli osobom w dotkniętych obszarach”.

Dla uspokojenia przypominamy, że notatki Nostradamusa pozostają często niezrozumiałe i możliwe są potencjalne błędy w interpretacji jego zapisów, które oryginalnie powstały w języku francuskim. Astrolog posługiwał się specyficznym językiem, którego tłumaczenie może dawać wiele nieścisłości. Historycy podejrzewają, że część trafionych przepowiedni jasnowidza zostało… dopisanych po tym, jak owe wydarzenia miały już miejsce. Pozostaje więc nam mieć nadzieję, że informacje o apokalipsie żywych trupów to jedynie błąd w tłumaczeniu.

jm