Kansas kolejnym stanem objętym kwarantanną
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

We wtorek władze Chicago poinformowały, że do listy stanów objętych nakazem kwarantanny w przypadku podróży, zostało objęte Kansas.

Podróżni przybywający z tego stanu będą musieli poddać się dwutygodniowej kwarantannie przyjeżdżając do Chicago, co będzie obowiązywać już od najbliższego piątku. 

Podczas wtorkowej konferencji prasowej doktor Allison Arwady poinformowała, że Wisconsin może zostać dodane do listy już w przyszłym tygodniu. W ubiegłym tygodniu na listę trafiły stany Iowa oraz Oklahoma.

Na liście w tej chwili znajdują się następujące stany: Alabama, Arkansas, Arizona, Kalifornia, Floryda, Georgia, Idaho, Iowa, Luizjana, Mississippi, Północna Karolina, Newada, Oklahoma, Południowa Karolina, Tennessee, Teksas i Utah.

Urzędnicy ds. zdrowia w Chicago planują co tydzień dokonywać ponownej oceny obowiązujących restrykcji i dodawać lub usuwać stany w zależności od najnowszych danych.

Nakaz obowiązuje do odwołania, a osobom, które złamią nakaz kwarantanny, grozi kara w wysokości od 100 do 500 dolarów dziennie.

JM