Kolejne zmiany na liście stanów objętych kwarantanną
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Podróżni przylatujący do Chicago z Arizony i Karoliny Północnej nie będą już zobowiązani do poddania się dwutygodniowej kwarantannie - ogłosiły we wtorek władze miasta. Zmiany wchodzą w życie w piątek.

Do listy stanów objętych przymusową kwarantanną w wypadku podróży dodana zostanie za to Południowa Dakota, co spowodowane jest gwałtownym wzrostem zachorowań w tym stanie.

Od piątku na zaktualizowanej liście będą znajdować się: Alabama, Arkansas, Kalifornia, Floryda, Georgia, Idaho, Iowa, Kansas, Luizjana, Mississippi, Missouri, Nevada, Północna Dakota, Oklahoma, Portoryko, Południowa Karolina, Południowa Dakota, Tennessee i Teksas.

Stany objęte nakazem kwarantanny mają wskaźnik zakażeń powyżej 15 nowych przypadków Covid-19 na 100,000 mieszkańców dziennie. Kansas może zostać usunięte z listy w przyszłym tygodniu, jeśli wskaźniki zachorowań będą nadal spadać w tym stanie - zapowiedzieli urzędnicy.

Illinois obecnie odnotowuje średnio 15.9 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa na 100,000 mieszkańców dziennie, ale władze miasta nie zamierzają nakładać ograniczeń dotyczących podróży z Chicago do innych części stanu - poinformowała doktor Allison Arwady, komisarz Departamentu Zdrowia Publicznego w Chicago.

Według Arwady, Chicago odnotowuje średnio 12.6 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa na 100,000 mieszkańców dziennie, a rozprzestrzenianie się wirusa utrzymuje się na wysokim poziomie wśród mieszkańców miasta w wieku od 18 do 29 lat oraz wśród społeczności latynoskich.

Osobom, które naruszyły zasady dotyczące kwarantanny, grozi grzywna w wysokości od 100 do 500 dolarów dziennie, maksymalnie do $7,000. Władze miasta poinformowały jednak, iż koncentrują się na kampanii edukacyjnej, a nie egzekwowaniu kar. Do tej pory nikt nie został oskarżony o naruszenie nakazu.

JM