Kwalifikują się wszyscy niezbędni pracownicy powiatu Cook
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wszyscy niezbędni pracownicy oraz osoby z chorobami współistniejącymi kwalifikują się na otrzymanie szczepionki przeciwko koronawirusowi w powiecie Cook - poinformowali w środę urzędnicy.

Jednak dostawy trzech szczepionek zatwierdzonych przez rząd federalny, pozostają w dalszym ciągu ograniczone, a urzędnicy stwierdzili, że nie ma wystarczającej ilości dawek dla wszystkich chętnych.

Chicago przeszło do kolejnej fazy szczepień w poniedziałek, dzięki czemu 84% wszystkich mieszkańców kwalifikowało się do otrzymania szczepionki.

Ponad 25% wszystkich mieszkańców powiatu Cook o ponad 80% osób w wieku powyżej 65. lat otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki na Covid-19 - powiedziała Rachel Rubin, z departamentu zdrowia publicznego.

Gubernator JB Pritzker ogłosił, że wszyscy mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi będą kwalifikować się do szczepienia zgodnie z przepisami stanowymi 12 kwietnia.

Wzrost liczby zachorowań w powiecie Cook jest jednym z najwyższych w stanie, a wzrost pozytywnych przypadków i hospitalizacji może spowodować wprowadzenie nowych ograniczeń w ramach wytycznych planu ponownego otwarcia.

Rośnie ilość przypadków wariantu brytyjskiego

Z danych opublikowanych w czwartek przez Departament Zdrowia Publicznego w Illinois wynika, że ilość przypadków wariantu Covid-19 odkrytego po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii, który uważa się za bardziej zaraźliwy, wzrosła w całym stanie o 47% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

W sumie 276 przypadków wirusa znanego jako B.1.1.7 znaleziono w pozytywnych wynikach testów w próbkach z Illinois od 15 stycznia - podali urzędnicy.

Wirus COVID-19 - znany również jako SARS-CoV-2 - nieustannie zmienia się poprzez mutację, a nowe warianty wirusa prawdopodobnie będzie pojawiać się z czasem, twierdzą urzędnicy ds. zdrowia publicznego.

Rozprzestrzenianie się wariantu brytyjskiego powoduje wzrost liczby przypadków Covid-19 w Chicago i całym Illinois - twierdzi dr Allison Arwady, komisarz Departamentu Zdrowia Publicznego w Chicago.

jm