Lincoln Towing może kontynuować działalność walcząc o utrzymanie licencji
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma Lincoln Towing może wznowić i kontynuować swoją działalność w okresie, kiedy czeka na rozpatrzenie apelacji w związku z odebraniem licencji stanowej.

Sędzia okręgowy, Neil Cohen wydał decyzję w pięć dni po tym, jak Komisja Handlowa zdecydowała o pozbawieniu licencji na prowadzenie działalności firmy zajmującej się odholowywaniem nielegalnie zaparkowanych samochodów. Cohen powiedział, że firmie grozi "wyrok śmierci", jeśli pozostanie zamknięta w czasie procesu apelacyjnego.

Lincoln Towing musi wpłacić poręczenie w wysokości $100,000 do wtorku po południu, ale może wznowić działalność w trybie natychmiastowym.

Sędzia ostrzegł firmę, aby ściśle przestrzegała prawa, w przeciwnym razie decyzja zostanie unieważniona, a firmie grozi natychmiastowe zamknięcie. Oprócz wpłacenia kaucji, Lincoln Towing musi także przedstawiać codzienne raporty dotyczące odholowywanych pojazdów w biurze prokurator generalnej stanu.

"Chociaż jesteśmy rozczarowani tym, że sędzia zezwolił Lincoln Towing na wznowienie działalności, pociesza nas to, że sąd uznał za stosowne wprowadzenie rygorystycznych warunków dla Lincoln Towing, które pozostaną w mocy w trakcie postępowania sądowego" - powiedziała w wydanym oświadczeniu rzeczniczka Komisji Handlowej, Victoria Crawfort.

Illinois Commerce Commision jednogłośnie zdecydowało w ubiegłym tygodniu o unieważnieniu licencji Lincoln Towing w rezultacie śledztwa, w którym stwierdzono 831 przypadki naruszeń w okresie ośmiu miesięcy objętych dochodzeniem.

Powołując się na siłę dowodów, świadczących o tym, że Lincoln Towing "nie prowadziło swojej działalności uczciwie", przewodniczący Komisji, Brien Sheahan wydał decyzję, na mocy której firma w trybie natychmiastowym została pozbawiona uprawnień do prowadzenia działalności związanej z odholowywaniem samochodów.

Kolejna rozprawa w sprawie apelacji została wyznaczona na 13 grudnia.