Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Według nowego prawa, wszystkie syntetyczne kannabinoidy będą nielegalne w Illinois, jeśli nie zostaną zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (U.S. Food and Drug Administration) – lub jeśli zostaną użyte niezgodnie z przeznaczeniem.

„Ustawa usiłowała ‘złapać wszystkie’” – powiedziała senator Jacqueline Colins, która sponsorowała ustawę nr 2341. „Wiele syntetycznych kannabinoidów jest już nielegalnych, ale poprzez poszerzenie kryteriów zapewnimy, że nie będą one mogły stać się legalne poprzez niewielkie i potencjalnie śmiertelne zmiany w ich wzorach chemicznych”.

Często sprzedawane jako Spice, K2 lub fałszywe zioła, syntetyczne kannabinoidy są związkami chemicznymi stworzonymi przez człowieka, które oddziaływują na te same receptory komórek mózgowych, co główny składnik aktywny w marihuanie (THC). Środki te nie są regulowane, a stały napływ nowych, o nieznanym zagrożeniu dla zdrowia, pojawia się co roku.

Tej wiosny syntetyczny kannabinoid został powiązany z czterema zgonami w stanie – wynika z informacji Departamentu Zdrowia Publicznego w Illinois. Ponad 150 osób doświadczyło poważnych krwawień po zastosowaniu tych substancji, z których niektóre zawierały śmiertelny antykoagulant, często stosowany w truciznach na szczury.

Collins powiedziała, że próbowała wprowadzić podobne ustawodawstwo wiele lat temu. „W przypadku syntetycznych kannabinoidów zawsze istniała luka” – powiedziała. „Poprzez rozszerzenie zakazu na wszystkie syntetyczne kannabinoidy, nie musimy ciągłe powracać do tematu i reagować na ten problem. W ten sposób możemy być bardziej proaktywni. (…) Prawo jest dobrym pierwszym krokiem w próbach wykorzenienia tego śmiertelnego narkotyku i sprawienia, aby nie był taki tani i łatwo dostępny dla każdego” – powiedziała Collins.

Ustawa, podpisana przez gubernatora Raunera 10 sierpnia, wejdzie w życie 1 stycznia 2019 roku.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location