----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Ekspert od chorób zakaźnych i główny doradca medyczny Białego Domu Anthony Fauci powiedział we wtorek, że "prawie każdy" prędzej czy później zostanie zainfekowany nowym wariantem koronawirusa.

"Omikron, ze swoim nadzwyczajnie wysokim stopniem skuteczności przenoszenia się, ostatecznie zainfekuje prawie wszystkich" - oceniał Fauci. "W pełni zaszczepieni i zaszczepieni dawką przypominającą - będą narażeni na zakażenie. Niektórzy, być może wielu z nich, zarażą się, ale z dużym prawdopodobieństwem, choć z pewnymi wyjątkami, przejdą chorobę bez hospitalizacji i przeżyją".

W całych Stanach Zjednoczonych co najmniej jeden na pięciu uprawnionych Amerykanów, w przybliżeniu 65 milionów osób, nie przyjęło szczepionki przeciwko Covid-19. Ponad 62 proc. Ludzi zostało w pełni zaszczepionych, ale tylko 23 proc. przyjęło dawkę przypominającą - wynika z danych US Centers for Disease Control and Prevention.

Wariant Omikron został odkryty w listopadzie i od tego czasu spowodował gwałtowny wzrost infekcji na całym świecie, skłaniając niektóre kraje, stany i miasta do ponownego wprowadzenia ograniczeń.

Omikron jest najbardziej zakaźnym wariantem, jaki pojawił się do tej pory. Jednak pocieszający jest fakt , że wydaje się powodować mniejszą liczbę zgonów niż poprzednie mutacje wirusa. 

Więcej hospitalizacji 

Niestety liczba hospitalizacji w USA osiągnęła rekordowy poziom, co jeszcze bardziej obciążyło opiekę zdrowotną. 

Ponad 145,900 osób z Covid-19 przebywało w szpitalach we wtorku. Liczba ta przewyższa poprzedni szczyt z połowy stycznia 2021 roku (142,246) i jest prawie dwa razy większa niż 14 dni temu - wynika z danych Departamentu Zdrowia. 

W USA notuje się średnio ponad 754 tysięcy nowych infekcji dziennie. To około trzykrotnie więcej niż średnia z ostatniej zimy (251,987 w dniu 11 stycznia 2021) i 4.5 razy więcej niż szczytowa wartość z fali napędzanej przez Deltę (166,347 w dniu 1 września).

Jak podaje CDC wariant Omikron w zeszłym tygodniu odpowiadał 98.3% nowych przypadków koronawirusa kraju.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----