Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Zarząd płatnych autostrad – Illinois Tollway – głosowało w czwartek nad wydłużeniem okresu, w jakim kierowcy mogą dokonać płatności za przejechane bez płacenia bramki z obowiązujących obecnie 7 do 14 dni.

„To dodatkowy wysiłek, skierowany w stronę naszych klientów, zwłaszcza tych, którzy rzadko lub po raz pierwszy korzystają z płatnych autostrad” – powiedział rzecznik Illinois Tollway, Dan Rozek. „Daje im to dodatkowy tydzień na uiszczenie opłat”.

Zarząd jednogłośnie przyjął propozycję na swoich comiesięcznych obradach.

Pomiędzy 1 sierpnia 2017 roku a końcem lipca br. 7.6 milionów opłat za przejazdy zostało dokonanych przez internet. Spośród nich około 98 procent zostało opłaconych w ciągu 7 dniu, ale 2 procent kierowców przekroczyło obowiązujący okres karencji, co przełożyło się na znaczące kwoty, dodał Rozek.

Jeśli kierowca zapomni o opłaceniu trzech przejazdów w ciągu roku, zostanie nałożona na niego kara w wysokości $20 od każdego niezapłaconego przejazdu.

„Staramy się pomóc ludziom, którzy nie wiedzą, jak wygląda kwestia dokonywania opłat za przejazdy autostradami” – powiedział Rozek.

Na swojej stronie internetowej Tollway zauważa, że czasami podróżni, którzy płacą gotówką, mogą znaleźć się na linii, gdzie nie ma osoby pobierającej opłatę lub przejechać przez bramki do automatycznego pobierania opłaty I-Pass. Jeśli tak się stanie, należy kontynuować jazdę i pod żadnym pozorem nie próbować cofać na autostradzie, gdyż może być bardzo niebezpieczne. Warto zanotować lokalizację, identyfikując nazwę lub numer punktu poboru opłat lub najbliższą informację o milach, a następnie dokonać płatności za przejazd na stronie www.illinoistollway.com

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego typu problemów, jest albo unikanie autostrad, albo korzystanie z elektronicznego systemu poboru opłat I-Pass, który umożliwia automatyczne płacenie za przejazd podczas jazdy samochodem.

Obecnie Illinois Tollway musi przedłożyć propozycję przedłużenia karencji do zatwierdzenia przez Joint Committee on Administrative Rules (Komitetowi ds. reguł administracyjnych).

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location