Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Już po raz drugi pojawiły się pogróżki dotyczące możliwej strzelaniny w szkole średniej w Glenbook North.

W czwartek, o 9:30 rano uczniowie znaleźli oświadczenie: „Zostańcie poza szkołą 10 04” z wizerunkiem pistoletu wyrytego na oparciu krzesła – wynika z emaila, który został wysłany do rodziców uczniów przez dyrektora, Johna Finana.

To było drugie ostrzeżenie dotyczące potencjalnego zagrożenia, po tym, jak około godz. 2 po południu w środę jeden z uczniów zauważył napis na biurko w klasie: „Strzelanina 10 03”, co spowodowało zastosowanie zwiększonych środków ostrożności w placówce.

Pracownicy szkoły przeszukali budynek, w tym szafki uczniów w czwartek rano. Administracja szkoły natychmiast zgłosiła incydenty do departamentu policji w Northbrook.

„Poważnie podchodzimy do wszystkich zgłoszonych problemów i będziemy kontynuować szczegółowe dochodzenie” – poinformował Finan. „Naszym celem pozostaje utrzymanie bezpiecznego środowiska szkolnego dla wszystkich uczniów i naszych pracowników”.

Wszystkie zaplanowane na środę wieczorem zajęcia zostały przeprowadzone z uwzględnieniem szczególnych środków ostrożności – powiedział Finan. Również czwartkowe zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem, przy zwiększonej ochronie szkoły.

W czwartek, o godzinie 8 rano, uczniowie zostali ewakuowani z budynku po tym, jak włączył się alarm przeciwpożarowy, który uruchomiło przepalenie się systemu elektronicznego – wynika z wysłanego do rodziców emaila. Po rozwiązaniu problemu uczniowie wrócili do klas, a zajęcia odbywały się zgodnie z planem.

Zaledwie kilka tygodni wcześniej, 20 września, dwie uczennice z Glenbrook South High School poinformowały władze szkoły o znalezionych pogróżkach. Na biurku wyryty został napis: „25 września 2018 dojdzie do strzelaniny w szkole”. Zagrożenie zostało później uznane za bezzasadne, a w sprawie oskarżono 15-letniego ucznia – poinformowała policja z Glenview.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location