Pomóc spełnić marzenie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Setki superbohaterów i postaci z filmów pojawiło się w niedzielę w Elk Grove Village, aby wziąć udział w marszu Make-a-Wish (Pomyśl życzenie) i pomóc w zebraniu 250,000 tysięcy na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci i młodzieży.

„Wszystkie te pieniądze pomogą w stworzeniu niezapomnianego doświadczenia dla dzieci, cierpiących na bardzo poważne choroby” – powiedziała Jessica Miller, z Make-a-Wish w Illinois.

Wśród zebranych pojawił się 20-letni Calvin Licuanan, który tańczył razem z innymi maszerującymi – co stanowiło niezwykły kontrast z sytuacją sprzed zaledwie dwóch lat, kiedy czekał na przeszczep nerki. Jego marzeniem, zrealizowanym dzięki fundacji Make-a-Wish, było pianino, na którym mógłby tworzyć muzykę.

„Uwielbiam grać na pianinie… Chcę być nauczycielem muzyki i dzięki nim moje marzenie się spełniło” – powiedział Calvin. "Zawsze, kiedy gram, myślę o organizacji Make-a-Wish”.

„Sam widok tego pianina każdego dnia przypomina nam, że otrzymaliśmy nowe życie” – dodała matka Calvina, Anne Licuanan.

Pieniądze zebrane przez 1,300 uczestników zostaną wykorzystane na spełnianie kolejnych życzeń chorych dzieci, takich jak Calvin: już w tym roku udało się spełnić 700 marzeń.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: