Pritzker ułaskawił 11 tysięcy osób
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator Illinois, JB Pritzker, udzielił we wtorek 11,000 ułaskawień osobom, które miały na swoim koncie kryminalnym niskie wyroki związane z marihuaną- dzień przed oficjalną legalizacją rekreacyjnej marihuany w naszym stanie.

Wykreślenie z kartotek dotyczy wszystkich skazań związanych z posiadaniem niewielkich ilości marihuany, do 30 gramów lub mniej. Ale prawnicy stanowi w całym Illinois mogą rozważyć złożenie wniosków w celu zwolnienia przypadków dotyczących posiadania do 500 gramów marihuany.

Gubernator Pritzker zdaje sobie sprawę, że ten dzień może zmienić życie całych rodzin.

„Ten dzień należy do wielu osób i rodzin, których życie zostało zmienione, które naprawdę ucierpiały z powodu narodowej walki narkotykowej i dyskryminowania osób kolorowych” – powiedział gubernator.

Do masowego wykreślenia rekordów związanych z posiadaniem marihuany doszło na mniej niż 24 godziny przed legalizacją sprzedaży rekreacyjnej marihuany w Illinois. Już za kilkanaście godzin każdy, kto ukończył 21 lat będzie mógł legalnie kupić i posiadać do 30 gram marihuany, dlatego ułaskawienie dotyczy wcześniejszych wyroków skazujących za posiadanie tej samej ilości.

Proces ten powinien być automatyczny i jest prowadzony przez policję stanu Illinois, ale może upłynąć nawet rok lub dłużej, zanim mieszkańcy zobaczą oczyszczone kartoteki kryminalne.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: