Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W całym rejonie Chicago na kampusach uniwersyteckich zgłaszane są przypadki zachorowania na świnkę, nawet w lokalnym liceum.

Studenci Lewis University po raz pierwszy usłyszeli o ostrzeżeniach dotyczących świnki w ubiegłym tygodniu, ale słowo „epidemia” zaczęło być używane kilka dni temu, po pojawieniu się kilku możliwych przypadków choroby. Urzędnicy uniwersyteccy zaczęli wymagać od studentów przedstawienia dowodu szczepień.

W środę Lewis University ogłosił decyzję o powstaniu tymczasowej kliniki na uczelnianej stołówce (University Dining Room), gdzie można zaszczepić się przeciwko śwince w dniach 6 i 7 grudnia.

Przypadki zachorowania odnotowano także na kampusach Columbia College i Loyola University.

Doktor Laura McIntrye z Northwestern Medicine twierdzi, że choroba jest przenoszona przez ślinę, w tym kaszel, kichanie lub korzystanie ze wspólnych naczyń.

„Kampusy uniwersyteckie są miejscami, gdzie bardzo łatwo dochodzi do rozprzestrzeniania się świnki, ponieważ ludzie przebywają bardzo blisko siebie” – powiedziała McIntyre, dodając, że najlepszym sposobem zabezpieczenia się przed chorobą jest przyjęcie szczepionki.

„Osoby, które zostały zaszczepione, znacznie rzadziej chorują na świnkę” – powiedziała. „Niemal każdy przypadek, jaki widzimy, dotyczy osób, które nie zostały zaszczepione”.

W przyszłym tygodniu osobom, które nie wykażą dowodów odporności na świnkę, zostanie ograniczony dostęp Uniwersytetu Lewisa.

Rzecznik uczelni poinformował, że uniwersytet współpracuje z urzędnikami zdrowia publicznego, aby upewnić się, że obszary o dużym natężeniu ruchu zostały zdezynfekowane, a uczniowie i personel zachowają zdrowie.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location