Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma Walgreens podąża śladami konkurencyjnej sieci aptek CVS Health, rozszerzając opcje dostaw domowych leków na receptę w całym kraju – starając się dostosować do nowych realiów sprzedaży detalicznej, bardziej przyjaznych dla konsumentów z uwagi na konkurencję internetową.

Przedstawiciel Walgreens poinformował w czwartek o współpracy z firmą Fedex, dzięki czemu zakupione leki będą mogły być dostarczone już następnego dnia przy opłacie w wysokości $4.99 za przesyłkę, a także zapewniając dostawy w tym samym dniu w kilku wybranych miastach, w tym Chicago, Nowym Jorku i Dallas.

Firma z siedzibą w Deerfield w Illinois, zaczęła oferować dostawy na kilku amerykańskich rynkach w październiku.

Walgreens i FedEx Corp. rozpoczęły współpracę w ubiegłym roku.

CVS Health Corpo. już w czerwcu ubiegłego roku ogłosiło rozszerzenie krajowego programu dostarczania leków na receptę. Firma dostarcza także inne produkty, jak leki na alergie, witaminy czy produkty gospodarstwa domowego.

W ostatnich latach sprzedawcy detaliczni zaczęli oferować bardziej przyjazne dla klientów usługi, aby stawić czoło konkurencji ze strony Amazon.com.

Gigant handlu internetowego oferuje dostawy w tym samym dniu na wiele produktów, co uderzyło w sieci aptek typu CVS czy Walgreens, które przez lata budowały ogólnokrajowe sieci sklepów, aby jak najbardziej zbliżyć się do swoich klientów. Walgreens Boots Alliance Inc. oraz CVS Health wspólnie posiadają ponad 9 tysięcy lokalizacji w Stanach Zjednoczonych.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: