Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W ramach wysiłków zmierzających do wyeliminowania „zakłócającego” zachowania ze strony dzieci i młodzieży przebywających w centrum bez nadzoru, Water Tower Place wprowadza „godzinę policyjną”, ustalając, iż osoby poniżej 17. roku życia musza znajdować się pod opieką osoby dorosłej w piątki i soboty wieczorem (od godziny 4 po południu).

Zgodnie z nowymi przepisami, które wchodzą w życie w piątek, każdej osobie poniżej 17. roku życia musi towarzyszyć rodzic lub dorosły opiekun w wieku co najmniej 21 lat w czasie, gdy obowiązuje godzina policyjna.

Pracownicy Water Tower Place widzieli zbyt wiele przypadków dużych grup nastolatków, czasem liczących kilkadziesiąt osób, które spotykały się na miejscu, często zakłócając porządek i wdając się w bójki w ostatnich latach. W marcu ubiegłego roku podczas jednej z konfrontacji pomiędzy dwoma grupami, padły strzały wewnątrz centrum handlowego.

„Po prostu wymagany, aby podczas konkretnych godzin podczas weekendów rodziny robiły zakupy razem, a gościom poniżej 17 roku życia towarzyszyła osoba dorosła” – poinformował w oświadczeniu główny menadżer, Mitch Feldman.

Zgodnie z przepisami, jedna osoba dorosła może towarzyszyć nawet czwórce młodych ludzi (w wieku 10-17 lat), ale nie ma takich limitów w stosunku do dzieci poniżej 10. roku życia. Kiedy obowiązuje godzina policyjna, funkcjonariusze sprawdzają dokumenty osób wchodzących do środka, które wydają się młodsze niż 17 lat i mogą poprosić o identyfikację wszystkich osób, które wydają się być niepełnoletnie.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: