Wciąż rośnie liczba zabójstw i strzelanin w mieście
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Pomimo ogólnego spadku poziomu przestępczości, nowe dane departamentu policji w Chicago wskazują, że liczba strzelanin i zabójstw zarejestrowanych w 2021 roku w dalszym ciągu przewyższa zeszłoroczne dane.

Miesięczne dane dotyczące przestępczości, opublikowane w czwartek przez CDC, pokazują, że w marcu 2021 roku odnotowano 42 zabójstwa i 233 strzelaniny. To wzrost odpowiednio o 50% i 60% w porównaniu z marcem 2020 r.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy br. w Chicago miało miejsce 131 zabójstw i 584 strzelaniny, w których rannych zostało 706 osób - to liczby znacznie wyższe niż te odnotowane w tym samym okresie ubiegłego roku.

Wzrosła również liczba policjantów, którzy byli celem strzelanin. Do tej pory w tym roku postrzelono 21 funkcjonariuszy, w porównaniu do 9 w pierwszych trzech miesiącach 2020 roku. Tylko w zeszłym miesiącu postrzelono czterech funkcjonariuszy.

Chociaż CPD przyznaje, że kontynuowany jest zeszłoroczny trend i w dalszym ciągu rosną liczby dotyczące strzelanin i zabójstw, to ogólna przestępczość spadła o 27% od początku roku.

Spadek ten wynika w dużej mierze z mniejszej liczby włamań, kradzieży i kradzieży samochodów. Liczba kradzieży pojazdów z użyciem przemocy (tzw. Carjacking) również spadła o 33% w porównaniu do lutego, bo gwałtownym wzroście w ostatnich miesiącach.

Funkcjonariusze departamentu odzyskali w tym roku ponad 2,700 sztuk broni palnej - co oznacza wzrost o 25% w porównaniu do tego samego okresu 2020 roku. W 2021 policja dokonała 1,600 aresztowań związanych z bronią palną.

jm