----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

12 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Biznesmen postanowił podjąć kolejną próbę wygrania wyborów w Chicago, dodając swoje nazwisko do listy kandydatów, którzy chcieliby zastąpić urzędującą na tym stanowisku Lori Lightfoot.

Otoczony przez grupę pastorów z całego miasta, Wilson powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej, że zaczyna od przekazania 5 milionów dolarów na swoją kampanię. Mówił również o zjednoczeniu mieszkańców Chicago i powstrzymaniu przestępczości, ale nie ujawnił szczegółów, mówiąc, że zamierza czerpać pomysły od członków społeczności.

Wilson jest ostatnio najbardziej znany z rozdawania gotówki i przekazywania bezpłatnej benzyny mieszkańcom miasta. Kiedy ceny paliwa gwałtownie wzrosły po ataku Rosji na Ukrainę, Wilson zorganizował akcję rozdawania benzyny, przeznaczając na ten cel 1.2 miliona dolarów.

Krótko po tym wydarzeniu, Lori Lightfoot zapowiedziała własny program, w ramach którego miasto miało rozdać 7.5 miliona dolarów w opłaconych kartach na paliwo. W pośredniej krytyce inicjatywy Wilsona, urzędująca burmistrz stwierdziła, że mieszkańcy już nie będą musieli ustawiać się w kolejce o 4 rano, aby otrzymać zniżki na benzynę. Jej plan jednak w dalszym ciągu wymaga zatwierdzenia przez Radę Miasta.

Z kolei Wilson skrytykował wysiłki Lightfoot, mówiąc, że powinna zareagować na problem rosnących cen paliwa zajmując się miejskim podatkiem od benzyny, a nie tylko za pomocą ograniczonej liczby przedpłaconych kart.

W 2018 roku w czasie swojej kampanii Wilson rozdał mieszkańcom 200,000 dolarów, mierząc się z szeregiem skarg o naruszenie prawa wyborczego i próby kupna głosów. Illinois State Board of Election stwierdziła, że rozdanie gotówki nie naruszało stanowego prawa dotyczącego finansowania kampanii.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Wilson usłyszał pytania dotyczące swoich preferencji politycznych i historii oddanych przez siebie głosów. Biznesmen ujawnił wcześniej, że głosował na Donalda Trumpa w wyborach w 2016 roku. Odmówił odpowiedzi, na kogo głosował w 2020 roku, oraz pytania o to, czy Joe Biden został sprawiedliwie wybrany prezydentem Stanów Zjednoczonych.

„Skąd mam wiedzieć?” – odpowiedział Wilson, dodając jednak, że nigdy nie powiedział, że wybory w 2020 roku były nieuczciwe.

Wilson nigdy nie piastował urzędu publicznego, pomimo wielu prób, aby to robić. Przegrał poprzednie wybory na burmistrza Chicago w 2015 i 2019 roku. Rozpoczął również nieudaną kampanię na urząd prezydenta w 2016 roku i przegrał walkę o miejsce w Senacie USA w Illinois w 2020 roku.

Wilson jest drugą osobą, która w zeszłym tygodniu rzuciła rękawicę urzędującej burmistrz. Radny Raymond Lopez poinformował, że przygotowuje się do kandydowania na burmistrza, określając bezpieczeństwo publiczne jako swój główny priorytet. Lightfoot nie ogłosiła jeszcze oficjalnie swojego startu w wyborach, ale aktywnie zbiera fundusze na swoją kampanię.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----