Znikną kolejne sklepy Sears i Kmart
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dwa sklepy Searsa w okolicy Chicago, na zachodnich przedmieściach w Bloomingdale i w Merrillville w Indianie, zostaną zamknięte w październiku.

Na liście sklepów Searsa i sieci Kmart, które mają zostać zlikwidowane tej jesieni, znalazło się w sumie 26 placówek handlowych.

Sklep Bloomingdale znajduje się w Stratford Square Mall, a sklep w Merrillville jest częścią Southlake Mall.

Transform Holdco, spółka kontrolowana przez byłego prezesa Searsa i największego akcjonariusza, Edwarda Lamperta i jego fundusz hedgingowy, kupiła większość pozostałych aktywów sieci handlowej z siedzibą w Hoffman Estates, w tym 425 sklepów. Sears w lutym ogłosił upadłość.

Prawie połowa z tych sklepów znajduje się w Kalifornii, na Florydzie, w Pensylwanii, Nowym Jorku i w Puerto Rico.

Zamknięcie sklepu w Bloomingdale spowoduje, że Sears będzie miał tylko pięć działających placówek handlowych w Illinois. Sklepy te znajdują się w Chicago Ridge, North Riverside, Schaumburgu, West Dundee i Peorii. W Illinois pozostały też dwa sklepy Kmart - w Bridgeview i Des Plaines, a także kilka sklepów Sears Hometown i Appliance Outlet.

W oświadczeniu na stronie internetowej firmy Transform Holdco czytamy, że postanowiono zamknąć 26 sklepów w związku z spadkiem ich wydajności.

Firma ​​chce przenieść handel do mniejszych sklepów, otwierając więcej punktów Sears Home & Life zorientowanych na nowoczesny sprzęt do domów, czy materace.

„Po wykonaniu tych kroków będziemy nadal oceniać naszą sieć sklepów Sears i Kmart i nie możemy wykluczyć dodatkowych zamknięć sklepów w najbliższym czasie. Naszym celem jest przywrócenie rentowności firmy i zachowanie jak największej liczby miejsc pracy w społecznościach, które obsługujemy ” - podkreślono w oświadczeniu.

Punkty Sears Auto Centers znajdujące się w wyznaczonych do likwidacji sklepach zostaną zamknięte pod koniec sierpnia.