----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Burmistrz Lightfoot zapowiedziała, że Chicago zgodnie z planem wejdzie w kolejną fazę ponownego otwarcia już w środę, pomimo trwających zamieszek związanych ze śmiercią George'a Floyda i ogromnych zniszczeń dokonanych w niektórych częściach miasta. 

"Jutro otworzymy" - powiedziała burmistrz podczas konferencji prasowej. "Wszędzie, gdzie chodziłam, pytałam... Czy powinniśmy otwierać? A może to opóźnić? I wszędzie słyszałam od ludzi zapewnienia, że musimy zrobić krok naprzód. Musimy otworzyć".

W środę miasto przejdzie więc do fazy trzeciej ponownego otwarcia, w której szeroka gama firm może otwierać swoje drzwi dla klientów, wprowadzając ograniczenia dotyczące wydajności i inne środki zapobiegawcze. Dotyczy to pracy biurowej, hoteli, placówek opieki nad dziećmi. Restauracje i kawiarnie będą mogły serwować posiłki na świeżym powietrzu.

Lightfoot zapowiedziała w ubiegłym tygodniu, że usługi miejskie, w tym biblioteki i obiekty parkowe, zostaną ponownie otwarte 8 czerwca.

"Mam nadzieję, że w fazie trzeciej będziemy mogli ponownie otworzyć inne części naszego miasta, w tym programy letnie, zajęcia dla młodzieży, nabożeństwa, siłownie oraz tereny nad brzegiem jeziora i plaże" - powiedziała. "Ale musimy poczekać i zobaczyć, jak będzie wyglądała sytuacja po podjęciu tych pierwszych kroków".

JM