Fisher-Price ostrzega przed stosowaniem Rock ‘N Play
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma Fisher-Price oraz Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich ostrzegają przed stosowaniem produktu Rock ‘N Play z powodu doniesień o zgonach, do których dochodzi, gdy niemowlęta znajdujące się w bujaku przekręcają się.

Zgodnie z informacjami opublikowanym przez Consumer Product Safety Commission, niemowlęta zaczynają przekręcać się na brzuch w wieku około trzech miesięcy.

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich stwierdziła, iż jest świadoma zgonów 10 niemowląt, do których doszło podczas korzystania z Rock ‘N Play od 2015 roku, kiedy niemowlęta przekręciły się z pleców na brzuch lub na bok. Wszystkie 10 niemowląt było w wieku 3 miesięcy lub starsze.

CPSC poinformowało, że ponieważ dalej dochodzi do tych tragicznych wypadków, zaleca się, aby osoby, które korzystają z tego produktu, przestały to robić w wieku około trzech miesięcy lub w momencie, gdy niemowlę osiągnie zdolność przewracania się, jeśli nie stosują odpowiedniego zapięcia. CPSC również stwierdziło, że już wcześniej ostrzegało konsumentów, by korzystając z produktów do spania dla niemowląt korzystali z zabezpieczeń i szelek, które powstrzymują dzieci przed niekontrolowanym przekręcaniem się.

Firma Fisher-Price ostrzega klientów, aby nie stosowali tego produktu, gdy niemowlęta są w stanie samodzielnie się przekręcić, ale zgodnie z opublikowanym informacjami „zgłoszone zgony wskazują na to, że niektórzy konsumenci nadal używają produktu, gdy niemowlęta są zdolne do przewracania się, bez stosowania trzypunktowej uprzęży (three point harness)”.

CPSC i Fisher-Price przypominają o konieczności zadbania o bezpieczne środowisko do spania dla niemowląt, bez względu na to, czy rodzice korzystają z łóżeczka, gondoli, maty do zabawy czy specjalnych huśtawek i kołysek. Nigdy nie wolno stosować kocyków, poduszek, wypchanych zabawek ani innych przedmiotów i zawsze układać niemowlęta na plecach.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: