----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Koniec lipca to tradycyjnie okres tenisowej rywalizacji polonijnych uczniów Hipokratesa. W tym roku mistrzostwa lekarzy zorganizowane przez prezesa Klubu Sportowego „Bronek”, doktora Bronisława Orawca odbyły się już po raz trzydziesty.

W meczach singlowych panów zanotowano kilka ciekawych i emocjonujących pojedynków. W walce o finał Janusz Dańko pokonał Romana Marszałka 6:1, 6:0. W drugim półfinale Bronisław Orawiec wygrał ze Sławomirem Puszkarskim 6:0 i 7:6. W finale Janusz Dańko pokonał Bronisława Orawca 6:2 i 6:4. Było to jego piąte zwycięstwo w mistrzowskich zawodach. Bronisław Orawiec ma do tej pory 21 zwycięstw na swoim koncie. W starciu o trzecią lokatę Sławomir Puszkarski pokonał Romana Marszałka 6:1 i 7:6. W grach deblowych para Orawiec-Dańko zwyciężyła parę Puszkarski-Marszałek 6:3 i 6:4. Wśród pań po raz czternasty najlepszą okazała się Halina Anioł.

DSC 0075

Reprezentacja środowiska dziennikarskiego od prawej: Marcin Murawski, Andrzej Jarmakowski, Eugeniusz Jarząbek, Tadeusz Szmelter i Piotr Dąbrowski

Wyniki zmagań na korcie oraz z mistrzostw w narciarstwie alpejskim zadecydowały o zdobyciu tytułów najlepszych sportowców roku wśród lekarzy. W gronie pań po raz piętnasty tytuł wywalczyła Halina Anioł. Wśród mężczyzn Bronisław Orawiec zwyciężył 29. raz w trzydziestoletniej historii klubu. Wręczenie pucharów odbędzie się podczas przyszłorocznego Balu Lekarzy.

Z inicjatywy dr. Bronisława Orawca od dziesięciu lat rozgrywany jest również turniej pomiędzy lekarzami i dziennikarzami. W tym roku odbył się on w ostatnim tygodniu lipca. Barw dziennikarskich bronili: Eugeniusz Jarząbek (TV Polvision), Marcin Murawski (Kurier Polski), Tadeusz Szmelter (Radio 1030) i Andrzej Jarmakowski (Progress for Poland). Kapitanem ekipy był Piotr Dąbrowski, właściciel witryny internetowej Progress for Poland.

DSC 0101

Najlepsi tenisiści wśród lekarzy od lewej: Bronisław Orawiec, Janusz Dańko, Halina Anioł i Sławomir Puszkarski

Ekipę gospodarzy turnieju reprezentowali: Bronisław Orawiec, Sławomir Puszkarski, Janusz Dańko, Andrzej Moniuszko i Halina Anioł. Kapitanem drużyny medyków był Bronisław Orawiec.

W grach pojedynczych Bronisław Orawiec wygrał z Marcinem Murawskim 6:1, 6:0, a Eugeniusz Jarząbek pokonał Sławomira Puszkarskiego 6:0, 6:2. W deblu rozegrano dwa spotkania. Para Orawiec-Dańko pokonała debel dziennikarski Jarząbek-Szmelter 6:2, 6:1. W drugim meczu lekarski debel Puszkarski-Moniuszko pokonał dziennikarską parę Murawski-Jarmakowski 6:1, 6:2.

DSC 0116

Zdobywcy tytułu „Sportowiec Roku 2021” Halina Anioł i Bronisław Orawiec

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, pomimo że wyniki mogą sugerować łatwe wygrane zwycięzców poszczególnych pojedynków. Szczególnie mecze deblowe były niezwykle zacięte i trwały po dwie godziny. Po raz siódmy w historii zwycięsko z tej rywalizacji wyszli lekarze, którzy po uwzględnieniu walkowerów dla obu stron pokonali przedstawicieli środowiska dziennikarskiego 5:4.

Uroczystość zakończenia wspomnianych turniejów oraz wręczenie pucharów i medali odbyło się ostatniego lipca w posiadłości Grażyny i Bronisława Orawców w Northbrook. Okazałe puchary odebrali kierownicy ekipy lekarskiej i dziennikarskiej. Laureaci trzech pierwszych miejsc w rywalizacji lekarzy również zostali nagrodzeni pucharami. Wszyscy uczestnicy gier oraz goście otrzymali pamiątkowe medale. W gronie gości obecna była dyrektor „Cardio Care Co.” Barbara Cooper i właścicielka firmy: ”HG International Design Group” Joanna Gajderowicz. Uroczystość wręczenia zakończyło okolicznościowe przyjęcie.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP