----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

11 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

6 lutego w sali bankietowej Allegra odbył się koncert karnawałowy kierowanego przez Magdalenę Solarz Teatru Pieśni i Tańca „Wici”, który w ten sposób rozpoczął celebrację półwiecza swojej działalności. W skróconym programie wystąpiło 12 grup tanecznych zespołu prezentując liczne polskie tańce ludowe i narodowe. Kilkuset gości gromkimi brawami nagrodziło tancerki i tancerzy. Ze szczególnym aplauzem publiczności spotkały się tańce w wykonaniu najmłodszych uczestników koncertu oraz popisy wokalne Katarzyny Pijanowskiej. Swoją premierę miała powstała parę miesięcy temu grupa najbardziej dojrzałych wiekiem tancerzy. Na zakończenie występu młodzież zaprosiła gości do wspólnego zatańczenia poloneza.

DSC 5055

Największy aplauz wzbudzały występy najmłodszych

Przybyłych powitali prowadzący wieczór Aleksandra Dzikowska i Cleve Williams. W gronie gości honorowych była między innymi wicekonsul Agata Grochowska, biskup Polskiego Kościoła Narodowego Jarosław Rafałko, prezes Związku Podhalan Stanisław Sarna i prezes Związku Klubów Polskich Łucja Mirowska-Kopeć z honorowym prezesem ZKP Janem Kopciem oraz pierwsza Dama Dworu Wyborów Królowej Parady 3 Maja Monica Lebensztejn i wielu innych.

„Początek minionego sezonu był w połowie martwy, bo ze względu na pandemię nie było zbyt wielu występów, ale w lecie nagle runęły zamówienia na koncerty, które rozpoczęły się praktycznie od czerwca. Na zaproszenie Klubu Polskiego z Florydy mieliśmy wspaniały wyjazd dla grupy naszych oldboyów. Dla mnie jako choreografa i dyrektora szkoły „Wici” najważniejsze jest to, że wszystko idzie pełna parą. Ponad 80 procent rodziców przyprowadza swoje pociechy i nadal możemy uczyć i kontynuować taneczną historię zespołu, który w tym roku wkroczył w pięćdziesiąty rok działalności” – powiedziała Magdalena Solarz.

DSC 5190

Teatr „Wici” rozpoczął 50 rok działalności artystycznej

Teatr Tańca i Pieśni „Wici” jest najstarszym zespołem folklorystycznym w środowisku chicagowskiej Polonii. Ma na swoim koncie setki występów na estradach polonijnych oraz międzynarodowych. Jest laureatem niezliczonych ilości nagród zdobytych na różnych kontynentach. W tym roku tancerze wybierają się między innymi na Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----