Ks. Kanonik Tadeusz Dzieszko administratorem parafii Pięciu Braci Męczenników
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Od 1-go stycznia 2019 r., ks. kanonik Tadeusz Dzieszko jest administratorem parafii Pięciu Braci Męczenników, przy 4327 S. Richmond St., w Chicago. Stara polonijna dzielnica „Brighton Park” kiedyś tętniła polonijnym życiem, a kościół Pięciu Braci był wypełniony po brzegi. Niestety wielu Polaków odpłynęło, jedni do lepszych dzielnic a inni do wieczności. Piątego października 1979 r. parafię i słynnego proboszcza biskupa Alfreda Abramowicza odwiedził Jego Świątobliwość Jan Paweł II i odprawił mszę świętą w języku polskim. Wiele tysięcy Polaków przybyło na parking parafialny, gdzie do dnia dzisiejszego jest zachowany piękny Ołtarz Papieski upamiętniający tamto wielkie polonijne wydarzenie. Komitet Centrum Św. Jana Pawła II przy parafii Pięciu Braci Męczenników z panią Anielą Bartoszek na czele robi wszystko, aby tamte chwile ocalić od zapomnienia.

Ksiądz kanonik Tadeusz Dzieszko powołał komitet obchodów 40-ej rocznicy wizyty Jego Świętobliwości Ojca Św. Jana Pawła II. Zadaniem komitetu, na którego czele stanęli: Aniela Bartoszek i Marion Valle, będzie przygotowanie uroczystej mszy św. przy Ołtarzu Papieskim i bankietu w Domu Podhalan, w niedzielę 6-go października 2019 r.

Atmosfera w parafii Pięciu Braci Męczenników jest rozmodlona. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszach św. o godzinie 7:30, 9:00 i 10:30 rano ksiądz błogosławi relikwiami św. Jana Pawła II i modli się o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Parafianie i ks. Tadeusz serdecznie zapraszają na mszę św. papieską o godzinie 10:30 rano w niedzielę, 7 kwietnia, a po mszy św. na smaczne placki ziemniaczane wypiekane przez miejscowych górali.

Ksiądz Tadeusz Dzieszko zaprasza całą społeczność polonijną na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę i Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu.

Ksiądz Tadeusz zaprasza również na Rekolekcje Wielkopostne w dniach od 29 do 31 marca, które poprowadzi ojciec Rafał Golina z Kurii Prowincjalnej Księży Zmartwychwstańców z Krakowa. Program Rekolekcji:

Piątek – 29 marca
6:00 pm – Spowiedź św.
6:30 pm – Droga Krzyżowa
7:00 pm – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

Sobota – 30 marca
9:00 am – Spowiedź św.
9:30 am – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym
6:30 pm – Spowiedź św.
7:00 pm – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

Niedziela – 31 marca
7:00 am – Spowiedź św.
7:30 am – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym
10:00 am – Nabożeństwo Gorzkich Żali i Spowiedź św.
10:30am – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

Ksiądz Tadeusz zaprasza również do parafii Pięciu Braci Męczenników na celebracje Wielkiego Tygodnia i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

W Wielki Czwartek o godzinie 7:00 wieczorem (kościół otwarty do 11:00 wieczorem)

W Wielki Piątek o godzinie 7:00 wieczorem (kościół otwarty do 11:00 wieczorem)

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godzinie 12:00, 1:00, 2:00, 3:00 i 4:00 po południu.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 7:30 wieczorem (kościół będzie otwarty całą noc (do godziny 6:00 rano)

W Niedzielę Wielkanocną Procesja Rezurekcyjna i Msza św. o godzinie 6:00 rano.

Uroczysta msza św. świąteczna w języku polskim o godzinie 10:30 rano.

Ksiądz kanonik Tadeusz Dzieszko pozostanie w parafii Pięciu Braci Męczenników do 30 czerwca 2019 r. Decyzją kardynała Blase’a Cupicha od 1 lipca 2019 r. zostanie proboszczem parafii św. Janiny Franciszka de Chantal i św. Kamila.

Ksiądz Tadeusz prosi wszystkich o obecność i zaangażowanie w celu utrzymania i ocalenia dla przyszłych pokoleń pięknego miejsca, jakim jest parafia Pięciu Braci Męczenników, którą uświęcił Wielki Święty Jan Paweł II.

Ksiądz Tadeusz prosi również o modlitwę, aby w duch miłości, życzliwości, wiary i zrozumienia i otwartości mógł dobrze pełnić nową funkcję, do której został powołany.