Lincoln Towing straciło licencję
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po dziesięcioleciach kontrowersji wokół Lincoln Towing Service z północy Chicago, największa firma w stanie Illinois zajmująca się odholowywaniem samochodów – traci swoją licencję.

Stanowa Komisja Handlowa (Illinois Commerce Commision) jednogłośnie przegłosowała odebranie Lincoln Towring licencji na prowadzenie działalności. Decyzja wchodzi ze skutkiem natychmiastowym.

Decyzja w tej sprawie zapadła dwa miesiące po tym, jak sędzia zalecił, aby firma zachowała prawo do prowadzenia działalności, pomimo setek zgłoszonych naruszeń. Jednak przewodniczący komisji ICC, Brien Sheahan wydał postanowienie odwracające decyzję sędziego, powołując się na przewagę dowodów, świadczących o tym, że „Lincoln Towing nie prowadziło swojej działalności uczciwie i godnie i nie zasługuje na posiadanie licencji na odholowywanie pojazdów”.

Lincoln Towring będzie zobligowane do „natychmiastowego zaprzestania działalności w stanie Illinois” – powiedział Sheahan, podczas regularnego posiedzenia komisji w Chicago.

Decyzja zacznie obowiązywać dopiero, gdy ICC fizycznie doręczy firmie dokumenty w tej sprawie, jednak Lincoln Towing ma prawo odwołać się od tej decyzji.

Przedstawiciele Stanowej Komisji Handlowej poinformowali, że firma ma na koncie 831 naruszeń prawa dotyczącego odholowywania samochodów w Illinois, w okresie od lipca 2015 roku do marca 2016. Jednak Lincoln Towing twierdzi, iż domniemane naruszenia wynikały z „niespójności pomiędzy dokumentami spółki a informacjami posiadanymi przez komisję.

„Przywilej posiadania takiej licencji jest znaczący, ponieważ uprawnia ona licencjobiorcę do przejęcia prywatnej własności innych osób bez ich wiedzy i zgody” – powiedział Sheahan. „Uroczystym obowiązkiem licencjobiorcy jest ścisłe przestrzeganie przepisów prawa Illinois i zasad prowizyjnych, a także zapobieganie szkodom wyrządzonym społeczeństwu oraz działanie w sposó uczciwy i godny”.

Firma, która w piosence Steve’a Goodmana z lat 70-tych ubiegłego wieku została porównana do piratów z dzielnicy Lincoln Park (Lincoln Park Pirates), jest największą firmą holowniczą w stanie. W lutym 2016 roku stan rozpoczął dochodzenie w związku z ogromną ilością skarg konsumenckich i przpadków nielegalnego odholowywania samochodów. Departament policji ICC wydał Lincoln Towing 154 mandaty w okresie objętym dochodzeniem. Firma została uznana winną 21 naruszeń, podczas gdy 22 zakończyło się ugodą, a 111 zostało odrzuconych.

Lincoln Towing może odwołać się od orzeczenia ICC w sądzie okręgowym. Jeśli straci licencję, na jego miejsce czeka wiele innych konkurencyjnych firm.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: