Matka zaginionego chłopca w sądzie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Matka zaginionego 5-letniego chłopca z Crystal Lake we wtorek dwukrotnie stanie przed sądem.

36-letnia JoAnn Cunningham ma sprawę w związku z wykroczeniem drogowym oraz czeka ją przesłuchanie w sprawie jej drugiego syna, który został umieszczony pod opieką DCFS w ubiegłym tygodniu, po niewyjaśnionym zaginięciu jego brata. Kobieta chce odzyskać opiekę nad dzieckiem.

Andrew „AJ” Freund zaginął w ubiegły czwartek. Po intensywnych poszukiwaniach policja stwierdziła, iż nic nie wskazuje na to, aby chłopiec został porwany. DCFS poinformowało, że agencja miała intensywne kontakty z rodziną od czasu narodzin dziecka, które przyszło na świat w 2013 roku z opiatami w swoim systemie.

Według informacji policji, Cunningham nie współpracuje z funkcjonariuszami podczas prowadzonego śledztwa. Ale jej adwokat twierdzi, że ludzie nie powinni w związku z tym wyciągać pochopnych wniosków.

Kobieta jest w siódmym miesiącu ciąży, a jej adwokat określa ją jako bardzo „kruchą”. W wydanym oświadczeniu napisał: „Kiedy stało się jasne, że organy ścigania nie prowadzą śledztwa w sprawie zaginionego dziecka, nie został wydany Amber Alert, policja przestała szukać AJ i uznano ją za podejrzaną, poradziliśmy naszej klientce, aby zaniechała wszelkiej komunikacji z organami ścigania i zrobiła to na naszą prośbę… to tylko my, jako jej prawnicy, wykonujemy swoją pracę, co nie stanowi dowodu jej złego postępowania i nie jest to zachowanie w żaden sposób podejrzane”.

Z dokumentów wynika, iż dom został sprzedany na aukcji w lutym, a sąsiedzi twierdzą, że rodzina miała się wyprowadzić z niego dwa tygodnie temu.

W poniedziałek poszukiwania prowadzone przez policję skupiły się na Lippold Park, który znajduje się niecałe dwie mile od domu rodziny przy Dole Avenue.

Policja zwróciła się również z prośbą do wszystkich sąsiadów, aby sprawdzili swoje domowe systemy monitoringu w poszukiwaniu materiałów z ubiegłego tygodnia, które mogą dostarczyć wskazówek na temat tego, co się stało.

Społeczność ma nadzieję, że Andrew uda się odszukać i że nic mu się nie stało.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: