Miliony pszczół dostarczonych do sklepu w Chicago
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Miliony pszczół przybyły w środę do Chicago, w ramach corocznego wiosennego rytuału odbywającego się w sklepie Belmont Feed & Seed w dzielnicy Avondale.

To był Dzień Pszczoły w rodzinnym sklepie, który jego współwłaścicielka, Lidia Andronic, spędziła pomagając lokalnym pszczelarzom zapełniać swoje ule.

„Dostarczamy pszczoły i rozprowadzamy pakiety do, nie wiem, około 150 osób” – powiedziała Andronic. „To lokalni niewielcy farmerzy, którzy biorą jeden pakiet, dwa, czasem pięć”.

Belmont Feed & Seed dystrybuuje około 300 pojemników, a w każdym znajduje się od 8 do 12 tysięcy pszczół.

Sklep został otwarty w 1989 roku jako klub i miejsce dla hodowców gołębi w Chicago. Ale kiedy wyścigi gołębi zostały zakazane w mieście około 15 lat temu, sklep musiał się otworzyć na więcej zwierząt. Obecnie specjalizuje się w pszczołach, kurczakach, gołębiach i innych egzotycznych ptakach.

Rodzina Andronic organizuje doroczny Dzień Pszczoły od ośmiu lat i zaobserwowała dramatyczny wzrost liczby pszczelarzy, których obsługuje. Według Departamentu Rolnictwa Illinois, liczba zarejestrowanych uli w powiecie Cook wzrosła ponad pięciokrotnie w ciągu ostatnich 30 lat. W 2017 roku departament miał 446 aktywnych zarejestrowanych pszczelarzy i ponad 1,700 kolonii pszczół.

„W rejonie Chicago jest wielu ludzi, którzy utrzymują ule dla zapylania, ponieważ kochają pomagać pszczołom w rozwoju” – powiedziała Andronic.

Dla tych, którzy jeszcze dołączyli do tego grona, Andronic ma jedną prośbę. „Przestańcie stosować chemię na swoich trawnikach. Przestańcie używać środków typu Round Up. One zabijają pszczoły” – powiedziała. „Tak, zabijają chwasty, ale zabijają również pszczoły, a to bardzo złe zjawisko”.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: