Na przedmieściach wciąż bez prądu
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Załogi ComEd w dalszym ciągu pracują nad przywróceniem zasilania w wielu gospodarstwach domowych po rekordowej burzy śnieżnej, która przeszła nad rejonem Chicago w niedzielę w nocy. W środę po południu około 5,200 klientów wciąż pozostawało bez prądu.

W środę o godzinie 1 po południu rzecznik firmy ComEd, John Schoen, poinformował, że problem dotyczy zachodniej części powiatu Cook, na zachód od miasta, a także powiatu DuPage.

W wyniku burzy w sumie około 350,000 klientów straciło prąd, ale w wielu miejscach szybko przywrócono zasilanie. Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w nocy z niedzieli na poniedziałek spadło 8.4 cala śniegu – to piąta najcięższa burza śnieżna w Chicago w listopadzie w historii prowadzenia pomiarów. Podczas gdy na niektórych przedmieściach spadło tylko kilka cali śniegu, w Bull Valley na północno-zachodnich przedmieściach odnotowano rekordowe 13.1 cala.

ComEd poinformował, że sprowadził 262 załogi spoza stanu, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie w domach jak największej ilości osób. Schoen poinformował w środę, iż około trzech tysięcy osób będzie pracować nad naprawieniem awarii.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: