Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Już w niedalekiej przyszłości podczas podróży samolotem pasażerowie będą mogli wybrać nowe „nieokreślone” lub „nieujawnione” opcje płci, bez konieczności ograniczania się do płci damskiej lub męskiej, jak do tej pory. 

Airlines for America, grupa handlowa zrzeszająca wielu amerykańskich przewoźników, uważa, iż ten ruch ma zapewnić „kulturę różnorodności i integracji”. 

Zwolennicy praw grup osób transpłciowych uważają, że pomaga to osobom, które walczą o możliwość wyboru najdokładniej przedstawiającego ich tożsamość.

Administracja bezpieczeństwa transportu twierdzi natomiast, że podróżujący muszą mieć określoną płeć, która pasuje do posiadanych przez nich biletów.

Przedstawiciele United Airlines poinformowali, że w ciągu kilku najbliższych tygodni ich pasażerowie będą mogli wybrać opcję „nieokreślone” lub „nieujawnione” oprócz tradycyjnych płci damskiej i męskiej.

Inni, w tym Alaska Airlines, American Airlines, Delta Air Lines i Southwest Airlines, poinformowali, iż pracują nad tym, by dać podróżnym więcej możliwości wyboru płci.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: