----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 sierpnia 2021

Udostępnij znajomym:

Pierwszego września na krajowych zawodach kulturystycznych w Pittsburghu wystąpi nasz rodak, Patryk Karpuk, zwycięzca rywalizacji w stanie Illinois w klasie D i Open. Ewentualne zwycięstwo we wrześniowej rywalizacji zaowocuje przejściem na zawodowstwo.

Na poziomie stanowym Patryk zwyciężył już kilka razy, ale do tej pory nie zdecydował się na udział w zawodach krajowych uważając, że nie jest jeszcze odpowiednio przygotowany. „Jestem osobą bardzo krytyczną wobec samego siebie. Do tej pory nie czułem, że jestem gotowy, aby na tym poziomie wystartować. Nie chodzi o to, żeby tam pojechać, wystartować i powiedzieć, że byłem. Ważne, żeby na tym poziomie skutecznie rywalizować z najlepszymi” – powiedział polonijny mistrz, który na co dzień jest trenerem personalnym kulturystyki w siłowni „365 Approach Sport” Agaty Smetaniuk w Wheeling.

73

Patryk Karpuk, najlepiej zbudowany mężczyzna w stanie Illinois

Po zwycięstwie w stanie Illinois do udziału we wrześniowych zawodach zachęciły go oceny i opinie sędziów oraz odzew ze środowiska organizatorów zawodów. „Wszyscy twierdzą, że obecna rzeźba mojego ciała daje mi olbrzymią szansę na skuteczną rywalizację” – powiedział Patryk Karpuk, który ma 186 centymetrów wzrostu. Obwód jego uda wynosi 75 centymetrów, a bicepsów 53 cm. Nie wymiary są jednak najważniejsze, a odpowiednie wcięcie w tali zawodnika oraz harmonijna budowa całej muskulatury. Masa mięśniowa powinna być proporcjonalnie wyrzeźbiona i pozbawiona jakichkolwiek śladów otłuszczenia, aby prezentowane partie mięśni były bardzo dobrze widoczne podczas pokazu.

Przygotowania Patryka Karpuka do wrześniowych zawodów trwają od 16 tygodni. Zawodnika wspiera właścicielka siłowni, trzynastokrotna mistrzyni świata w karate Agata Smetaniuk oraz popularny jubiler Mariusz Białas, właściciel salonu „Keswick”.

Tekst: AB/NEWSRP
Zdjęcia: Lee Schops/AB

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----