Taneczne ćwierćwiecze
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Popularna chicagowska szkoła tańca „Kasper Dance Studio” w minionym roku skończyła 25 lat. Ze względu na pandemię celebrację jubileuszu przełożono na rok bieżący. Założyciele szkoły – Elżbieta i Krzysztof Kasperowiczowie – zaprosili studentów, absolwentów i sympatyków na urodzinowy pokaz tańca, który odbył się w siedzibie szkoły 26 czerwca.

O taneczny zawrót głowy u widzów wspólnie z Krzysztofem Kasperowiczem postarali się: Michelle Carpentier-Lazarz, LaVonne Ledell, Elżbieta Stolarczuk, Maike Heigt, Ksenia Sokolynskaya i Olga Dziedzic. Wystąpiły także pary: Lauer i Bob Tempas, Lena i Arkady Dudko, Joanna Cybulski i Tom Ohtomo oraz Kelly Batchelor tańcząca z Alanem Burnsem.

DSC 6812

Założyciele szkoły Elżbieta i Krzysztof Kasperowiczowie

Tancerze z wielkim polotem i zaangażowaniem przypomnieli walca, tango, fokstrota, rumbę, jive’a i inne tańce. Było również sporo składanek wykonywanych przez grupę profesjonalnych tancerzy oraz wszystkich uczestników pokazu. Na zakończenie serwowano tort i szampana. Były życzenia kolejnych rocznic i urodzinowych pokazów.

Elżbieta i Krzysztof Kasperowiczowie tańcem zajmują się od 1974 roku. Przez 15 lat tańczyli amatorsko i zawodowo w Polsce odnosząc liczne sukcesy na parkietach krajowych i zagranicznych. Występy łączyli z instruktarzem i wychowywaniem następców. Po przylocie w 1990 roku do Wietrznego Miasta przez 5 lat przekazywali swoją wiedzę i umiejętności w „Interclub”, a 5 lat później założyli własną szkołę.

Tekst i zdjęcia: NEWSRP