Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Policja stanowa ogłasza usprawnienie procesu unieważniania licencji na broń

Po masowej strzelaninie w miejscowości Aurora w ubiegłym miesiącu, policja stanu Illinois ogłosiła zmiany w procesie unieważniania kart FOID, zezwalających na posiadanie broni.

Kiedy Gary Martin wyciągnął broń i zastrzelił pięciu swoich współpracowników oraz ranił pięciu funkcjonariuszy policji, jego licencja na posiadanie broni palnej była już unieważniona. Ale policja nie była tego świadoma. Gdyby posiadali te informacje, być może Martin nie miałby dostępu do broni. Szeryf powiatu Cook, Tom Dart nazwał wprowadzane zmiany krokiem w dobrym kierunku.

„Policja stanowa będzie informować organy ścigania drogą elektroniczną o osobach, którym cofnięto pozwolenie oraz przekazywać dane dotyczące tego, jaki rodzaj i ile broni może znajdować się w ich domach” – powiedział.

W przeszłości policja stanowa wysyłała powiadomienia do lokalnych departamentów, ale nigdy nie sprawdzała, czy zostały one otrzymane.

Dart powiedział, że kluczową zmianą są informacje o potencjalnej broni w domach ludzi. Są to dane, które policja stanowa otrzymuje od licencjonowanych sprzedawców w momencie zakupu broni, chociaż nie obejmują one dotyczące zakupu broni podczas targów lub w innym stanie.

Nowe zmiany obejmą także przekazywanie informacji dotyczących tego, dlaczego pozwolenie na posiadanie broni zostało unieważnione.

Jednak pomimo tych informacji, policja będzie potrzebowała nakazu, aby przeszukać dom pod kątem broni – powiedział James Kruger, szef policji z Oak Brook, przemawiając w imieniu Stowarzyszenia Szefów Policji w Illinois.

Ponadto, jak twierdzi Dart, wiele departamentów policji nie ma środków na wysyłanie oficerów do domów ludzi, aby sprawdzić, co dzieje się z bronią po unieważnieniu karty FOID. Jednak wprowadzone zmiany są według policji, krokiem w dobrym kierunku.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: