Whole Foods zapowiada obniżki cen
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Sieć sklepów Whole Foods zapowiada, że w tym tygodniu obniży ceny na setki artykułów spożywczych, co jest ostatnim wysiłkiem, mającym na celu zmienić wizerunek drogiego sklepu spożywczego, operującego teraz pod firmą Amazon.com.

Gigant detaliczny z Seattle przeprowadził obniżki cen zaraz po zakupie Whole Foods w sierpniu 2017 roku, a w ciągu ostatniego roku pracował nad wprowadzeniem usługi dostarczania towarów i zniżek dla posiadaczy konta Amazon Prime. Whole Foods, które posiada mniej niż 500 sklepów, twierdzi, że ostatnie obniżki cen wynoszą średnio około 20 procent.

Amazon nabył Whole Foods, aby konkurować z sieciami takimi jak Walmart, Kroger i Costco Wholesale w sprzedaży artykułów spożywczych. Przed firmą jeszcze długa droga. W Stanach Zjednoczonych przypada około 10 lokalizacji Walmart na każdy sklep Whole Foods.

Niestety nie udało się uniknąć także wzrostu cen. Wall Street Journal doniósł w lutym, iż rosnące koszty opakowań, składników i transportu zmusiły markę Whole Foods do podwyższenia cen na setki produktów pod koniec ubiegłego roku i na początku 2019. Dziennik poinformował także o specjalnych obniżkach cen oferowanych w poniedziałki.

Whole Foods poinformowało w wydanym oświadczeniu, że przemysł spożywczy, jako całość, musiał zmierzyć się z rosnącymi kosztami i wziął na siebie większość podwyżek zamiast przenosić je na klientów.

Monitor