Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Chicago
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W dniach 16-17 kwietnia br., premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w Chicago i Nowym Jorku.

W Chicago premier Morawiecki spotka się z przedstawicielami mediów w Konsulacie Generalnym RR w Chicago, weźmie udział w Okrągłym Stole z udziałem amerykańskich biznesmenów, a następnie złoży wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Wieczorem prezes Rady Ministrów weźmie udział w pokazie filmu: „Poland: The Royal Tour” w Lyric Opera House w Chicago.

Później premier odleci do Nowego Jorku.

„Poland: The Royal Tour” to wyjątkowa produkcja zrealizowana przez słynnego dziennikarza Petera Greenberga wraz z Polską Fundacją Narodową dla amerykańskiej telewizji PBS. Gospodarzem filmu, zgodnie z formułą produkcji, jest premier Mateusz Morawiecki. Pierwszy z serii pokazów premierowych odbył się w Los Angeles, a kolejne w Chicago i Nowym Jorku.

The Royal Tour’’ to seria wyjątkowych filmów dokumentalnych przedstawiająca historię, kulturę i przyrodę najciekawszych państw świata. O niezwykłej atrakcyjności godzinnego programu świadczy przede wszystkim jego autorska formuła – przewodnikiem oprowadzającym widza jest urzędujący szef państwa lub rządu. Poprzednie edycje „The Royal Tour” były realizowane m.in. w Izraelu, Meksyku i Jordanii.

Pomysłodawcami serii i amerykańskimi producentami filmu są Peter Greenberg, gwiazda telewizji CBS i PBS, laureat nagrody Emmy, znany również jako „The Travel Detective” (CBS News) i Mitchell Cannold, producent filmów dokumentalnych, laureat nagrody Producers Guild of America, nominowany do nagrody Emmy w kategorii Wybitny serial dokumentalny.

Widzowie zobaczą w filmie m.in. Warszawę, Wrocław, Kraków, Wieliczkę, obóz Auschwitz‑Birkenau, Malbork, Gdynię i Góry Świętokrzyskie.

Organizacja planu zdjęciowego na terenie całego kraju, z udziałem urzędującego premiera, była olbrzymim wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym. Zdjęcia były realizowane w okresie wrzesień – listopad przez trzy zespoły operatorskie mające do dyspozycji m.in. drony i śmigłowiec do zdjęć lotniczych z kamerą CINEFLEX.

– To naprawdę wielki sukces, że udało się nam przekonać producentów do realizacji programu „The Royal Tour” w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na premierę, która odbędzie się w Los Angeles. Film jest świetny i mamy nadzieję, że widzowie na całym świecie poznają Polskę jakiej jeszcze nie znali – podkreśla Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

– Cieszy nas ogromnie, że uroczyste premiery odbędą się w tak prestiżowych lokalizacjach jak Amerykańska Akademia Filmowa w Los Angeles – 15 kwietnia, The Lyric Opera w Chicago – 16 kwietnia czy wreszcie Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku – 17 kwietnia. Ponadto film będzie emitowany w telewizji PBS, amerykańskiej sieci 354 stacji – dodaje Robert Lubański, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Monitor